Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Złodzieje ukradli prawie 30 znaków z dróg w powiecie radomskim

dm, portalsamorzadowy.pl 2023-01-04 17:19:00

Prawie 30 znaków drogowych skradziono w ostatnich dniach w powiecie radomskim. Złodzieje narazili w ten sposób na niebezpieczeństwo kierowców - poinformował rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu, Marcin Genca.

Do kradzieży doszło na drogach powiatowych w okolicach wiaduktów nad drogą ekspresową S7, na terenie gmin Wolanów i Zakrzew. W miejscowości Dąbrówka Podłężna zginęło 7 znaków, w Zatopolicach - 8, w Taczowie - 6, we Franciszkowie - 8. Kradzież odkryli pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych podczas objazdu w dniach 30 grudnia oraz 2 stycznia.

"Wszystkie znaki zostały skradzione w podobny sposób - blisko trzymetrowe metalowe słupki wraz ze znakami zostały ścięte na niskiej wysokości, a w niektórych przypadkach wcześniej wyłamane" - powiedział Genca. Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych oszacował straty na ok. 5,5 tys. zł.

Zdaniem rzecznika najcięższy zarzut, jaki mogą usłyszeć sprawcy kradzieży po ich ustaleniu, to narażenie na niebezpieczeństwo sprowadzenia katastrofy lądowej. "Złodzieje narazili w ten sposób na niebezpieczeństwo kierowców, ponieważ część skradzionych oznakowań to m.in. znaki B-20, czyli stop, D-1, czyli pierwszeństwo przejazdu albo A-7, czyli ustąp pierwszeństwa przejazdu" - przekazał rzecznik.

Drogowcy zaapelowali do mieszkańców, którzy mogli być świadkami usuwania znaków drogowych o zgłoszeniu tego faktu policji. "Przypominamy, że wszelkie prace przy drogach są wykonywane przez pracowników w pomarańczowych strojach służby drogowej, poruszających się oznakowanymi pojazdami" - podkreślił rzecznik.

Komentarze naszych czytelników

 • Kradną już wszystko

  2023-01-04 12:04:18

  Telkowe komuniści i złodzieje sami złomiarze . Tak sie dobrze na wsi dzieje. Jak wypadek to wina Tuska

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-05 00:29:51

  A ja się pytam PO wuj tyle znaków w Polsce.I kto na tym,zbija MILIONY.To samo z sadzeniem drzew,przez KOmuchów przez lata przy drogach,gdzie na tych drzewach giną setki ludzi.Niech PIS zrobi z tym porządek.P.S.NIE zapominajcie o czerwonych ,,prezesach spółdzielni,, To jest dopiero swołocz.Panstwo w państwie.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-05 00:30:06

  A ja się pytam PO wuj tyle znaków w Polsce.I kto na tym,zbija MILIONY.To samo z sadzeniem drzew,przez KOmuchów przez lata przy drogach,gdzie na tych drzewach giną setki ludzi.Niech PIS zrobi z tym porządek.P.S.NIE zapominajcie o czerwonych ,,prezesach spółdzielni,, To jest dopiero swołocz.Panstwo w państwie

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych