Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Złodzieje kabli telekomunikacyjnych zatrzymani

dm, KWP 2022-05-16 12:49:00

Nawet do 8 lat więzienia grozi 5 mężczyznom podejrzanym o kradzież napowietrznych linii telefonicznych na terenie powiatu zwoleńskiego i radomskiego. Straty jakie spowodowali swoim działaniem wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Zwoleniu prowadząc działania operacyjne zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn (23 i 33 lata) podejrzanych o kradzieże. Podczas przeszukania pojazdu, którym się poruszali funkcjonariusze znaleźli narzędzia służące do kradzieży, a także przewód telekomunikacyjny przygotowany do sprzedaży. Ponadto u jednego z nich ujawniono narkotyki.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, policjanci ustalili, że nie był to pierwszy przypadek kradzieży przewodów linii telekomunikacyjnej przez tych mężczyzn oraz, że nie działali sami. Funkcjonariusze na podstawie poczynionych ustaleń zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn (28-33 lata). Jak się okazało działali wspólnie od stycznia do maja.  

O dalszym losie  mężczyzn zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci telekomunikacyjnej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności do 8 lat.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-05-17 06:30:52

    Kiedy ta RYŻA ŚWINIA zadynda na BRZOZIE?

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych