Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych radiowóz

dm, KWP 2024-06-21 13:33:01

Kierujący pojazdem osobowym wyprzedzał na przejściu dla pieszych nieoznakowany radiowóz. Zarejestrowali to wykroczenie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Kierowca otrzymał 1500 złotych mandatu i 15 punktów karnych.

autor: KWP

Radomscy policjanci każdego dnia zwracają uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Reagują na niebezpieczne wykroczenia popełniane w rejonie przejść. We wtorek (18.06) funkcjonariusze z radomskiej drogówki pełnili służbę pojazdem wyposażonym w videorejestrator na terenie gminy Wolanów. W miejscowości Strzałków kierujący pojazdem marki Toyota wyprzedził radiowóz na przejściu dla pieszych. Na reakcję mundurowych nie musiał długo czekać. Zatrzymali auto do kontroli, którym kierował 40-latek. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami. Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów drogowych.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych