Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Więcej informacji dla pasażerów na linii Warszawa – Radom

dm, PKP PLK 2024-05-16 16:00:00

Pasażerowie zyskają więcej informacji i lepszy przekaz o kursowaniu pociągów na 17 stacjach i przystankach między Sułkowicami a Radomiem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na montaż systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Będą nowe wyświetlacze z rozkładem jazdy i nagłośnienie. Inwestycja o wartości 12 mln zł netto realizowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Na stacji Warka oraz na przystanku Warka Miasto pasażerowie zyskają dodatkowe informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów. Na peronach Warki Miasto będą zamontowane 4 wyświetlacze do wizualnej prezentacji informacji o najbliższych pociągach. Stacja Warka zyska ich 27 – w przejściu, przy wejściach i na peronach.

Dodatkowo na 3 stacjach: Chynów, Warka, Dobieszyn oraz 14 przystankach: Sułkowice, Krężel, Michalczew, Gośniewice, Warka Miasto, Grabów nad Pilicą, Strzyżyna, Kruszyna, Wola Bierwiecka, Bartodzieje, Lesiów, Radom Stara Wola, Radom Północny, Radom Gołębiów istniejące nagłośnienie zostanie dostosowane i włączone do nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. System będzie w pełni zintegrowany. Komunikaty wizualne i głosowe będą podawane automatycznie, co zapewni pasażerom bieżący przekaz o odjazdach i przyjazdach pociągów. Nowe rozwiązania, podnoszące poziom obsługi podróżnych, stanowią także zachętę do korzystania z ekologicznego środka transportu, jakim jest kolej.

Wykonawcą zadania jest Maxto Technology Sp. z o.o. Montaż urządzeń zaplanowano do II kw. 2025 roku. Prace inwestycyjne nie będą miały wpływu na ruch pociągów.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych