Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Unieszkodliwiali agresora w pociągu. Ćwiczenia przed Euro 2012

ts, Rafał Jeżak 2011-06-08 10:28:00

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, w tym  „antyterroryści” i policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji oraz  SOK szkolą się z taktyk interwencji w taborze kolejowym. Szkolenie przeprowadzono w ramach przygotowań do zbliżającego się EURO 2012.
 

Funkcjonariusze szkolili  sposoby reagowania w sytuacjach kryzysowych. Wśród praktycznych ćwiczeń było wchodzenie do wagonu i unieszkodliwianie  agresora, tak by jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo osób postronnych. Było to jedno z cyklu kilku szkoleń.  Cykl wspólnych szkoleń taktycznych służb służył wypracowaniu skutecznych metod utrzymania ładu i porządku podczas zabezpieczania imprez masowych i codziennych działań zapewniających bezpieczeństwo podróżującym pociągami.  Szkolenie odbyło się w Warszawie na bocznicy PKP Intercity.

Szkolenie przeprowadzono w ramach przygotowań do zbliżającego się EURO  2012. Szkolenie takie to sprawdzian umiejętności, a jednocześnie sprawdzenie gotowości, współdziałania służb i sposobu reagowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych