Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Szpital w Iłży. Trwa przebudowa oddziału pediatrii

dm, powiatradomski.pl 2023-02-20 13:01:00

Z końcem maja tego roku mali pacjenci szpitala w Iłży będą mieli fantastyczne warunki, aby szybko wracać do zdrowia. Właśnie trwa przebudowa oddziału, który czekał na remont od kilkunastu lat.

W ostatnich czterech latach Powiat Radomski przeznaczył blisko 20 milionów złotych na modernizację szpitala w Iłży tak, aby spełniał najwyższe standardy. Przypomnijmy, że ponad rok temu zakończono prace na oddziale chirurgii, a kompleksowy remont przeszedł też cały blok operacyjny. W szpitalu pojawił się nowy tomograf komputerowy oraz specjalistyczna pracownia endoskopii.

Teraz przyszedł czas na modernizację oddziału pediatrii. Obecnie trwają tam prace budowlane. Ich zakres jest bardzo szeroki i obejmuje przebudowę pomieszczeń, wymianę wszystkich instalacji oraz montaż klimatyzacji. Zamontowane zostaną nowe windy, których do tej pory bardzo brakowało. Przebudowa oddziału będzie kosztować około 3,5 miliona złotych. Prace powinny zakończyć się przed czerwcem tego roku.

Po przebudowie na oddziale będzie mogło leczyć się 16 małych pacjentów. Kolejna inwestycja Starostwa Powiatowego z pewnością podniesie standard leczenia dzieci i warunki pobytu dla ich rodziców. Poprawi się również komfort pracy pracowników szpitala w Iłży.

Wśród tegorocznych inwestycji jest również modernizacja kotłowni szpitalnej. Koszt prac oszacowano na 1,3 miliona złotych, a fundusze na ten cel są zabezpieczone w budżecie powiatu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych