Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Szlachetna Paczka podsumowuje akcję z Rossmannem

2024-04-15 07:24:00

125 000 sprzedanych lizaków – to efekt wspólnej akcji Szlachetnej Paczki i Rossmanna. Każdy, kto od 1 do 14 lutego kupił specjalny lizak, wsparł najbardziej potrzebujące rodziny i osoby samotne, którymi opiekuje się Szlachetna Paczka. Przekazaliśmy im 250 tys. zł.

Pomaganie z Rossmannem jest słodkie – tak samo jak satysfakcja z robienia czegoś dobrego dla ludzi w potrzebie. Przekonali się o tym klienci drogerii Rossmann, którzy już ósmy rok z rzędu z chęcią zaangażowali się w akcję zakupu lizaków, wspierającą działanie Szlachetnej Paczki. W tym roku na rzecz inicjatywy przeznaczone zostanie ponad 250 tys. zł.

– Nasi klienci i pracownicy naszych drogerii lubią pomagać, nic więc dziwnego, że ta akcja od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Lizaki z każdym rokiem przybierają coraz bardziej ciekawe formy, są przez to wdzięcznym, niezobowiązującym upominkiem dla bliskiej osoby. A przy okazji mają ogromną moc pomagania – mówi Monika Gałązka, kierownik Cause Related Marketingu w firmie Rossmann SDP.

Szlachetna Paczka jest jednym z największych i najbardziej efektywnych programów społecznych w Polsce, który od ponad 20 lat skutecznie wspiera najbardziej potrzebujących. W ubiegłym roku program trafił z pomocą do 17 012 rodzin, a łączna wartość wsparcia wyniosła prawie 74 mln. 

– Niesienie mądrej pomocy najbardziej potrzebującym nie byłoby możliwe bez partnerów takich jak Rossmann. Dlatego bardzo doceniamy, że po raz kolejny mogliśmy połączyć siły w słodkim pomaganiu. Dzięki zaangażowaniu firmy, klientów i pracowników wspólnie przyciągamy dobro, by Szlachetna Paczka mogła działać na jeszcze większą skalę. Dziękujemy!  – mówi Linda Czerner, Wicedyrektor ds. Strategicznych Projektów Biznesowych w Stowarzyszeniu WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

W tym roku każdy, kto włączył się w akcję „Pomaganie jest słodkie”, mógł wesprzeć także drugi, równie ważny cel charytatywny. Kupując lizaki i skanując aplikację Rossmann PL, klienci drogerii angażowali się równocześnie w inicjatywę „Pomagamy jak umiemy”, prowadzoną przez firmę Rossmann od 2017 r. Obecnym celem naszej flagowej akcji jest remont i rozbudowa Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Remont Kliniki pochłonie 15 mln zł, otwarcie rozbudowanej i wyremontowanej nowej placówki przewidziane jest na 2025r.
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych