Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

S12 do Przysuchy. Przetarg rozstrzygnięty

dm, rynekinfrastruktury.pl 2024-02-24 09:51:01

Przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S12 od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do Przysuchy rozstrzygnięty. Najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex.

GDDKiA miała do wyboru 8 propozycji. Wybrała ofertę wycenioną na 452,092 mln zł, która jednocześnie była najtańsza spośród złożonych w tym przetargu.

Jeśli nie będzie odwołań, to po kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zostanie podpisana umowa. Zadaniem wykonawcy będzie budowa ok. 14,4 km drogi ekspresowej na terenie gmin Gielniów i Przysucha. Droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pas awaryjny oraz co najmniej 5-metrową rezerwę w pasie rozdziału.

W ramach kontraktu przebudowane zostaną drogi lokalne, powstanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, a także węzły drogowe: Gielniów i Przysucha. Realizacja zadania ma trwać nie dłużej niż 43 miesiące.

Odcinek, o którym mowa, będzie częścią trasy, która docelowo ma połączyć autostradę A1 pod Piotrkowem Trybunalskim z drogą ekspresowa S12 w woj. lubelskim. Będzie to jednocześnie najkrótsze połączenie centrum kraju z jego wschodnia częścią – Lublinem i Chełmem a dalej do przejścia granicznego w Dorohusku.

Obecnie trwa także przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S12 pomiędzy Przysuchą (z węzłem) a węzłem Wieniawa (wraz z budową węzła). GDDKiA ma już oferty – zainteresowanych budową jest 7 wykonawców. Ofertę z najniższa ceną złożył Intercor.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych