Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Radomskie pogotowie otrzymało nowe karetki

dm, UM Radom, mazovia.pl 2023-12-16 09:58:00

O kolejne dwa nowe ambulanse wzbogaciła się Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Zostały one zakupione przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podczas uroczystego przekazania karetek, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski przypomniał, że na Mazowszu jest obecnie realizowany unijny projekt, którego celem jest wyposażenie podmiotów leczniczych w niezbędny sprzęt w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV2. Jego łączna wartość to ponad pół miliarda złotych. – Uruchamiając ten projekt mieliśmy przeświadczenie, że będzie on olbrzymim wsparciem dla jednostek marszałkowskich, ale również dla innych jednostek świadczących usługi medyczne na rzecz mieszkańców. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego, jako jeden z największych operatorów na terenie województwa mazowieckiego zasługiwała na wsparcie. Konieczna jest bowiem rotacyjna sprzętu, aby utrzymać wysoki poziom nowoczesności.  Obecnie możemy być dumni, że radomskie pogotowie, pod względem wyposażenia należy do czołówki na Mazowszu, a nawet w kraju – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Nowe ambulanse kosztowały 1,3 mln zł. Są wyposażone w systemy zapewniające bezpieczeństwo jazdy. W obu pojazdach zostały także zamontowane elektryczne nosze, które umożliwiają transport osób ważących do 300 kg.  

– Systematyczna wymiana taboru będącego w dyspozycji Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego to jeden z elementów wielkiej zmiany jaka dokonała się naszym mieście w ciągu ostatnich 9 lat. Na wyposażenie pogotowia trafiło 20 nowoczesnych ambulansów, które poprawiły warunki pracy zespołów ratownictwa medycznego, a pacjentom komfort i bezpieczeństwo. To efekt dobrej współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Dziękuję Panu marszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu, na którego wsparcie zawsze mogę liczyć od 2015 roku. Nie ukrywam, że dziś mam nadzieję także na dobrą współpracę z polskim rządem. Liczę na to, że ochrona zdrowia zostanie dofinansowana i będzie można rozwiązywać więcej problemów niż do tej pory – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Karetki radomskiego pogotowia wyjeżdżają na terenie miasta około stu razy w ciągu doby. W regionie jest to kolejnych sto wyjazdów.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych