Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Policja podsumowuje sylwestrowy weekend. Dwie osoby zginęły

dm, KWP 2024-01-02 12:42:00

Podczas ostatniego weekendu 2023 roku i w pierwszy dzień nowego roku na drogach garnizonu mazowieckiego policji doszło do 11 wypadków, w których zginęło 2 osoby, a 13 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali łącznie 51 nietrzeźwych kierujących.

Mazowieccy policjanci prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom witającym Nowy Rok. Zwiększona ilość funkcjonariuszy zarówno tych umundurowanych, jak i po cywilnemu patrolowała drogi, osiedla mieszkaniowe oraz rejony lokali, w których trwały bale sylwestrowe.

W ciągu czterech dni (29.12.2023 r. - 1.01.2024 r.) na drogach mazowieckiego garnizonu Policji doszło do 11 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 13 osób zostało rannych.

Pierwszy tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w sobotę (30.12). W miejscowości Kolonia-Kuźnia (pow. szydłowiecki) około godziny 19 na drodze ekspresowej S7 doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego pracownika służby drogowej, który wykonywał czynności na drodze w związku z innym wcześniej zaistaniałym zdarzeniem drogowym, przez 24-letniego kierującego mercedesem. Pomimo podjętej reanimacji 50-latek poniósł śmierć na miejscu. 24-letni kierowca, mieszkaniec pow. skarżyskiego był trzeźwy.

Natomiast w niedzielę (31.12) kilka minut po godzinie 19 w Płońsku doszło do śmiertelnego zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym. Ze wstępnych informacji wynika, że 65-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec pow. płońskiego, najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy i zderzył się z szynobusem relacji Sierpc-Tłuszcz. Kierowca mercedesa poniósł śmierć na miejscu. 39-letni maszynista był trzeźwy.

W analogicznym okresie 2022 roku podczas 3 dni policyjnych działań doszło do 6 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 7 zostało rannych. 

W trakcie ostatniego zeszłorocznego weekendu i w pierwszy dzień 2024 roku mazowieccy policjanci zatrzymali aż 51 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych