Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Policja apeluje: Zdejmij nogę z gazu. Na drogach ślisko

dm, KWP 2023-11-25 09:47:00

Prognozy meteorologiczne wskazują na możliwość wystąpienia marznących opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na terenie woj. mazowieckiego. Policja apeluje do wszystkich kierowców poruszających się na drogach, zarówno na południu, jak i na północy województwa, o zachowanie szczególnej ostrożności. - Prosimy o zdjęcie nogi z gazu, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz utrzymanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu - czytamy na stronie KWP.

Niezależnie od rodzaju opadów, mogą one znacząco wpłynąć na stan nawierzchni drogowej, co zwiększa ryzyko utraty przyczepności pojazdu. Apelujemy również o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed podróżą oraz o korzystanie z oświetlenia awaryjnego w przypadku zauważenia trudnych warunków na drodze.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego podejmą odpowiedzialne decyzje, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach podczas nadchodzącego weekendu - dodają funkcjonariusze.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych