Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Pobili w centrum mężczyznę. Zostali zatrzymani przez policję

dm, KWP 2024-07-11 11:59:00

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców sobotniego pobicia 43-letniego mężczyzny. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcami byli 16- i 29-letni mieszkańcy Lipska. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, a o dalszym losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

W niedzielę rano do dyżurnego lipskiej policji zgłosił się, 43-letni mężczyzna, który zawiadomił, że dzisiejszej nocy w pobliżu jednego ze sklepów w centrum miasta w Lipsku został pobity przez nieznanych mu mężczyzn. Poszkodowany doznał obrażeń ciała, w związku z tym dyżurny powiadomił pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców sobotniego pobicia. Byli nimi mieszkańcy Lipska w wieku 16 i 29 lat. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Nie byli w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. 29-latkowi został przedstawiony zarzut pobicia. Za powyższe przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletniego, który jest wychowankiem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a przebywał w tym czasie na przepustce, zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Przypominamy, że osoby nieletnie, które dokonują czynów karalnych, nie są bezkarne, a zachowanie uderzające w godność i prawa drugiego człowieka, czy stosowanie przemocy, będzie traktowane przez policjantów restrykcyjnie i stanowczo. Nie ma zgody i przyzwolenia na takie sytuacje.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych