Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

"Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023" [ZDJĘCIA]

dm, mazovia.pl 2023-05-11 17:40:00

W Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oficjalnie otwarto sezon turystyczny. - Woj. mazowieckiego jest piękne, ciekawe i różnorodne. To idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow - przekonywali na dzisiejszej konferencji prasowej zaproszeni goście.

„Jak oceniamy – w województwie mazowieckim co najmniej 6 proc. PKB jest związane z różnego rodzaju działalnością turystyczną. Turystyka na Mazowszu dynamicznie się rozwija, także w podregionie radomskim - mówił Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego - Radom kusi wieloma atrakcjami, z których naszą najnowszą perełką jest Muzeum Historii Radomia.”

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim potwierdzają, że po 2019 roku liczba osób odwiedzających nasz regon stale rośnie. W poprzednim roku wynik zbliżył się do najwyższych w ostatnich latach. W tym roku wszyscy liczą na turystyczny rekord.

Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik „Industrialne Mazowsze” oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel:

– Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch naszych projektów – informuje Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika „Industrialne Mazowsze”, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno Muzeum Wsi Radomskiej. - Nawiązując do naszego hasła „niezwykła codzienność” każdy, kto odwiedzi nasze muzeum pokocha radomską wieś, jej zwyczaje, piękno i tradycję – powiedziała Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.

W konferencji prasowej wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury prezentując ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie. To będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. - Industrialne oblicze Radomia to jeden z tematów, który turystom przybliżać będą miejscy przewodnicy w ramach akcji „Zwiedzaj Radom z przewodnikiem” – zapowiedziała Magdalena Krajewska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli też Liderzy Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej Radia Radom – „Złota 10” młodych dziennikarzy. Dla tych uczniów klas licealnych była to niepowtarzalna okazja pierwszego udziału w konferencji prasowej.

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczyna się sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbywa się w innym mieście.

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych