Niedziela 2 kwietnia
Franciszka, Władysława, Urbana
RADOM aktualna pogoda

Nowy szpital powiatowy w Pionkach coraz bliżej

dm, powiatradomski.pl 2023-02-24 14:55:00

Szpital Powiatowy w Pionkach pięknieje z każdym dniem. Aktualnie trwają prace wykończeniowe w drugim budynku. Zamontowano już windy, pomalowano ściany, zakończono montaż sufitów wraz z instalacjami. Już wkrótce pierwsi pacjenci będą korzystać z placówki. Poprawi się też komfort pracy kadry lekarskiej.

Łączne nakłady Powiatu Radomskiego na szpital w Pionkach przekroczą kwotę 100 milionów złotych, wliczając w to środki planowane na 2023 rok. Dotrzymujemy słowa, danego mieszkańcom Pionek i okolic – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Większość sal jest już pomalowana, korytarze błyszczą, pozostało w dużej mierze ułożyć podłogi, zamontować drzwi, barierki przy schodach…. W niektórych pomieszczeniach pozostało ułożyć płytki, zamontować w łazienkach umywalki i poręcze. Prace wykończeniowe, realizowane przez radomską firmę Arbud Investments, idą w błyskawicznym tempie.

Powstający budynek docelowo będzie liczył około 3000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na co składają się cztery kondygnacje po około 750 metrów kwadratowych. Zlokalizowane będą w nim: oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, oddział dzienny rehabilitacji, poradnie zabiegowe.

– Możemy zrealizować marzenia mieszkańców i pacjentów z Pionek. To oni prosili, aby ta lecznica była rozbudowana i mieli godziwe warunki do tego, aby mogli być hospitalizowani. Nasi pracownicy przez lata czekali na to, aby mogli normalnie pracować – mówiła niedawno Bernarda Dudek, dyrektor powiatowego szpitala w Pionkach.

Przypomnijmy, że to już trzeci etap budowy szpitala w Pionkach. Umowę z firmą Arbud Investments podpisano w październiku ubiegłego roku. Ostatni etap inwestycji pochłonie 13,5 miliona złotych. Same prace budowlane mają kosztować 12,2 miliona, zaś kolejne 1,2 miliona zostanie przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia obiektów.

Komentarze naszych czytelników

 • Jania

  2023-02-24 21:11:32

  Kiedy  zac

 • lucjan

  2023-02-24 23:47:20

  BRAWO PIS.

 • lucjan

  2023-02-24 23:47:28

  BRAWO PIS

 • lucjan.

  2023-02-24 23:47:33

  BRAWO PIS

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych