Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Nowe komisje sejmikowe

dm, mazovia.pl 2024-05-27 12:50:00

Podczas wznowionej I sesji sejmiku VII kadencji radni dokonali wyboru składów osobowych 13 stałych komisji sejmikowych. Powołali także Komisję doraźną ds. raportu o stanie województwa mazowieckiego.

Nowy skład komisji sejmikowych

Sejmik ustalił składy osobowe 13 stałych komisji sejmikowych. Radni dokonali wyboru przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji.

W skład Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Strzałkowski Krzysztof (KO) – przewodniczący;
  2. Krajewski Jarosław (PiS) – wiceprzewodniczący;
  3. Kucharski Tomasz (KO) – wiceprzewodniczący;
  4. Orzełowska Janina Ewa (TD-PSL) – wiceprzewodnicząca;
  5. Brzezińska Anna;
  6. Kowalczyk Rafał;
  7. Kudelski Wojciech;
  8. Lisiecki Paweł;
  9. Piechna-Więckiewicz Paulina;
  10. Podsędek Marcin;
  11. Raboszuk Wiesław;
  12. Rajkowski Rafał;
  13. Sipiera Zdzisław;
  14. Struzik Adam;
  15. Wargocka Teresa.

W skład Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Nowacka Magdalena (KO) – przewodnicząca;
  2. Lacek Sylwia (KO) – wiceprzewodnicząca;
  3. Stalińska Dorota (TD-PSL) – wiceprzewodnicząca;
  4. Chaberski Krzysztof;
  5. Czapliński Artur;
  6. Murawska Magdalena;
  7. Poboży Błażej;
  8. Struzik Adam.

W skład Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Bornowska Katarzyna (KO) – przewodnicząca;
  2. Poboży Błażej (PiS) – wiceprzewodniczący;
  3. Stalińska Dorota (TD-PSL) – wiceprzewodnicząca.
  4. Cicholski Łukasz;
  5. Kaszuba Anna;
  6. Kotowski Janusz;
  7. Lacek Sylwia wice;
  8. Lubiak Katarzyna;
  9. Łęgiewicz Katarzyna;
  10. Melak Andrzej;
  11. Obermeyer Paweł;
  12. Raboszuk Wiesław;
  13. Rytel Konrad;
  14. Strzałkowski Krzysztof.

W skład Komisji Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Lanc Elżbieta (KO) – przewodnicząca;
  2. Kowalczyk Rafał (TD-PSL) – wiceprzewodniczący;
  3. Melak Andrzej (PiS) – wiceprzewodniczący;
  4. Uzdowska-Gacek Anna (KO) – wiceprzewodnicząca.
  5. Benedykciński Grzegorz;
  6. Chaberski Krzysztof;
  7. Kowalski Jakub;
  8. Rakowski Ludwik;
  9. Rytel Konrad;
  10. Sulich Igor.

W skład Komisji Polityki Społecznej i Prorodzinnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Uzdowska-Gacek Anna (KO) – przewodnicząca;
  2. Brzezińska Anna (KO) – wiceprzewodnicząca;
  3. Papis Piotr (TD-PSL) – wiceprzewodniczący;
  4. Kaszuba Anna;
  5. Kotowski Janusz;
  6. Lanc Elżbieta;
  7. Majchrzak Anna;
  8. Mierzejewski Łukasz;
  9. Obermeyer Paweł.

W skład Komisji Prawa, Samorządu, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Majchrzak Anna (KO) – przewodnicząca;
  2. Orliński Michał (PiS) – wiceprzewodniczący;
  3. Wojnarowski Konrad (TD-PSL) – wiceprzewodniczący;
  4. Krajewski Jarosław;
  5. Paprocka-Ślusarska Wioletta;
  6. Podsędek Marcin;
  7. Żochowski Krzysztof.

W skład Komisji Promocji Województwa Mazowieckiego i Współpracy Zagranicznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Papis Piotr (TD-PSL) – przewodniczący;
  2. Olszewski Damian (PiS) – wiceprzewodniczący;
  3. Paprocka-Ślusarska Wioletta (KO) – wiceprzewodnicząca;
  4. Śmietanka Aleksandra (KO) – wiceprzewodnicząca;
  5. Kempa Robert;
  6. Lubiak Katarzyna;
  7. Łęgiewicz Katarzyna;
  8. Martynowski Marek;
  9. Murawska Magdalena;
  10. Nowacka Magdalena;
  11. Poboży Błażej;
  12. Rajkowski Rafał;
  13. Sipiera Zdzisław.

W skład Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Lisiecki Paweł (PiS) – wiceprzewodniczący;
  2. Cicholski Łukasz;
  3. Kempa Robert;
  4. Kucharski Tomasz;
  5. Papis Piotr;
  6. Piechna-Więckiewicz Paulina;
  7. Sulich Igor.

W skład Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Brzezińska Anna (KO) – przewodnicząca;
  2. Perkowski Robert (PiS) – wiceprzewodniczący;
  3. Sulich Igor (KO) – wiceprzewodniczący;
  4. Śmietanka Aleksandra (KO) – wiceprzewodnicząca;
  5. Wojnarowski Konrad (TD-PSL) – wiceprzewodniczący;
  6. Cicholski Łukasz;
  7. Kaszuba Anna;
  8. Nowacka Magdalena;
  9. Orzełowska Janina Ewa;
  10. Podsędek Marcin;
  11. Rytel Konrad;
  12. Wietrak Edyta.

W skład Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Kowalczyk Rafał (TD-PSL) – przewodniczący;
  2. Czapliński Artur (PiS) – wiceprzewodniczący;
  3. Kucharski Tomasz (KO) – wiceprzewodniczący;
  4. Wietrak Edyta (PiS) – wiceprzewodnicząca.
  5. Dąbrowska Alicja;
  6. Kudelski Wojciech;
  7. Orzełowska Janina Ewa;
  8. Rajkowski Rafał.

W skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Łęgiewicz Katarzyna (KO) – przewodnicząca;
  2. Benedykciński Grzegorz (TD-PSL) – wiceprzewodniczący;
  3. Wargocka Teresa (PiS) – wiceprzewodnicząca;
  4. Lanc Elżbieta;
  5. Lisiecki Paweł.

W skład Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Benedykciński Grzegorz (TD-PSL) – przewodniczący;
  2. Perkowski Robert (PiS) – wiceprzewodniczący;
  3. Śmietanka Aleksandra (KO) – wiceprzewodnicząca.
  4. Kowalski Jakub;
  5. Raboszuk Wiesław.

W skład Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzą radni:

  1. Obermeyer Paweł (TD-PSL) – przewodniczący;
  2. Dąbrowska Alicja (KO) – wiceprzewodnicząca;
  3. Piechna-Więckiewicz Paulina (NL) – wiceprzewodnicząca;
  4. Strzałkowski Krzysztof (KO) wiceprzewodniczący;
  5. Żochowski Krzysztof (PiS) – wiceprzewodniczący;
  6. Bornowska Katarzyna;
  7. Chaberski Krzysztof;
  8. Kempa Robert;
  9. Lacek Sylwia;
  10. Majchrzak Anna;
  11. Mierzejewski Łukasz;
  12. Olszewski Damian;
  13. Orliński Michał;
  14. Perkowski Robert;
  15. Uzdowska-Gacek Anna;
  16. Wargocka Teresa;
  17. Wojnarowski Konrad.

Komisja doraźna ds. raportu o stanie Województwa Mazowieckiego 

Sejmik powołał doraźną Komisję Sejmiku Województwa Mazowieckiego ds. raportu o stanie Województwa Mazowieckiego. W skład Komisji wchodzą:

  1. Benedykciński Grzegorz;
  2. Bornowska Katarzyna – przewodnicząca;
  3. Cicholski Łukasz – wiceprzewodniczący;
  4. Kowalczyk Rafał – wiceprzewodniczący;
  5. Murawska Magdalena;
  6. Papis Piotr;
  7. Podsędek Marcin;
  8. Wietrak Edyta.

Do zadań komisji doraźnej należy:

  • analiza przedstawionego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego raportu o stanie województwa mazowieckiego za 2023 rok;
  • przedłożenie sejmikowi projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie wotum zaufania dla Zarządu Województwa Mazowieckiego za 2023 rok.

Komisja ulegnie rozwiązaniu po przeprowadzeniu przez sejmik głosowania nad projektem uchwały w sprawie wotum zaufania dla Zarządu Województwa Mazowieckiego za 2023 rok.

Delegaci w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Województw RP

Delegatami Województwa Mazowieckiego do Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej wybrani zostali radni Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk.

Następnie obrady sejmiku zostały odroczone do poniedziałku 10 czerwca br. o godz. 10.00.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych