Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Nietrzeźwy nastolatek dachował i uciekł

dm, KWP 2023-07-29 10:42:00

Do groźnego zdarzenia doszło w Przysusze. Młody kierowca, kierując bmw, stracił panowanie nad pojazdem, dachował i uciekł. Przez policjantów został szybko ustalony i zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że jest pod wpływem alkoholu.

Po godzinie 5:00 dyżurny przysuskiej jednostki został powiadomiony o dachowaniu pojazdu na ul. Świętokrzyskiej w Przysusze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego dachował, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji, uszkadzając cztery betonowe przęsła.

Przed przybyciem policjantów, kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość kierującego, którego zatrzymali w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Przysuchy. Wynik badania alkomatem wykazał, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, które posiadał dopiero od 3 miesięcy.

Teraz młody kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. 

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych