Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Nieletni pod wpływem alkoholu i narkotyków uciekał przed policjantami

dm, KWP 2023-08-01 14:37:00

Policjanci zatrzymali w piątek w nocy 15-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nieletni nie posiadał uprawnień do kierowania, był pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Ponadto przewoził ze sobą 16-letniego kolegę, który również był w stanie nietrzeźwości. Teraz obaj odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Stary Ciepielów zwrócili uwagę na poruszającego się drogą krajową 79 motorowerzystę, przewożącego pasażera, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący motorowerem nie chciał się zatrzymać, próbował uciec, zjeżdżając z drogi krajowej. Podczas ucieczki kierujący nie zapanował nad skuterem, uderzył w radiowóz i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący i pasażer zostali zatrzymani. Na szczęście nie doznali obrażeń ciała. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierujący to 15-letni mieszkaniec gminy Ciepielów. W wyniku badania w nieletniego stwierdzono, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,4 promila, a wstępne badanie wykazało, że znajduje się także pod wpływem środków odurzających. Od 15-latka pobrano krew do badań. Natomiast 16-letni pasażer znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wykonanych czynnościach obaj nieletni zostali przekazani rodzicom. Niebawem, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie nastolatkowie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Przypominamy, że nieletni nie unikną konsekwencji swojego zachowania tylko dlatego, że są niepełnoletni. Apelujemy do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich. Wiele spraw, które z pozoru - zwłaszcza dla młodego człowieka - wydają się błahe, trafia na drogę sądową.

Policja zawsze w konkretnych przypadkach zawiadamia sąd o popełnionych czynach karalnych i demoralizacji nieletnich. Natomiast w przypadkach, gdy jest narażone dobro dziecka przez osoby dorosłe, sprawa jest zgłaszana sądowi, by ten miał wgląd w sytuację małoletniego.

Komentarze naszych czytelników

  • dzieciaki

    2023-08-02 08:13:18

    tak się bawimy

  • MZDiK

    2023-08-02 09:13:02

    MZDiK odbuduje kładkę nad Potokiem Północnym. a  może jeszcze udrożni  studzienki deszczowe na  ul. kaszubskiej.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych