Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Kultura za złotówkę także dla dzieci z zerówek

dm 2023-11-08 12:46:00

Oprócz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także osób z niepełnosprawnościami z marszałkowskich instytucji kultury za symboliczną złotówkę będą mogły skorzystać również dzieci z zerówek. Warto się spieszyć, bo akcja „Kulturalna szkoła na Mazowszu” trwa do końca roku i cieszy się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców regionu.

„Kulturalna szkoła na Mazowszu” to inicjatywa samorządu województwa mazowieckiego, w ramach której uczniowie mazowieckich szkół mogą odwiedzić marszałkowskie instytucje kultury za złotówkę. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, program okazał się dużym sukcesem. – Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba osób odwiedzających nasze placówki. W tej edycji już w pierwszym półroczu osiągnęliśmy imponujący wynik prawie 160 tys. uczestników. Teraz z oferty naszych muzeów i teatrów za symboliczną złotówkę będą mogli skorzystać także uczniowie szkolnych czy przedszkolnych zerówek.

Szeroka oferta

Do wyboru jest 28 instytucji kultury prowadzonych przez samorząd Mazowsza. Wśród nich są zarówno instytucje teatralne i widowiskowe (np. Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach czy Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku), skanseny (Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu), a także muzea (np. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie czy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie).

Do wzięcia udziału w akcji zachęca wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Mazowieckie instytucje kultury mają ciekawą i różnorodną ofertę. Dzięki biletowi za symboliczną złotówkę wycieczki szkolne chętnie odwiedzają nasze muzea, teatry czy skanseny. Udało nam się w ten sposób zachęcić młodych ludzi do wizyty w teatrze lub muzeum.

Kto może skorzystać z programu?

Akcja jest skierowana do uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia i szkół artystycznych z terenu województwa mazowieckiego. Od lipca mogą z niego korzystać również osoby z niepełnosprawnościami, bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności, a od teraz dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym w przedszkolu, oddziale przedszkolnym czy w szkole podstawowej.

By móc skorzystać z „promocyjnej” ceny, szkoła powinna wysłać zgłoszenie do wybranej przez siebie instytucji kultury. Formularz jest dostępny na stronie www.mazovia.pl oraz na stronach instytucji kultury. Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w programie można znaleźć na stronach instytucji biorących udział w programie. Regulamin programu, wzory oświadczeń i lista instytucji znajdują się na stronie www.mazovia.pl.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych