Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Jak będzie wyglądać Klinika Neurologii w łódzkim ICZMP?

dm 2023-10-18 13:31:00

Lada dzień ruszą prace remontowe w Klinice Neurologii i Epileptologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Potrwają do 2025 roku i pochłoną 15 mln PLN, które zobowiązał się uzbierać Rossmann w ramach swojej akcji „Pomagamy jak umiemy”. – Będziemy tu mieli ośrodek na miarę XXI wieku. – mówi z dumą doktor Łukasz Przysło, szef kliniki.

Remont jest konieczny, bo liczba pacjentów z chorobami układu nerwowego lawinowo rośnie. W 2018r. do Kliniki Neurologii i Epileptologii ICZMP przyjęto 1700 pacjentów z całej Polski, a w 2022 już 2996. Rzeczywistość na oddziale, choć codziennie zdarzają się tu medyczne cuda, bynajmniej nie wygląda różowo:

– Dzieci i czuwające przy nich mamy przeważnie korzystają z sal wieloosobowych. Na cały oddział mamy jedną łazienkę i dwie toalety, a na czas jednodniowych pobytów, których też u nas nie brakuje, wyłączamy z użytkowania świetlicę dla dzieci, bo to jedyna nasza „zapasowa” przestrzeń, gdzie można poświęcić czas i uwagę pacjentowi. – przyznaje dr. Przysło i dodaje: – Uwielbiam patrzeć na wizualizację tego, jak klinika będzie wyglądała już za dwa lata, bo wiem, że to będzie coś wyjątkowego.

Plany są ambitne: jednoosobowe pokoje z łazienkami dla pacjentów i ich rodziców, 30 proc. więcej łóżek niż obecnie, mini-plac zabaw dla dzieci, komfortowe warunki do pracy dla lekarzy i pielęgniarek.

– Będą też profesjonalne izolatki ze stropem laminarnym, bo na oddziale często leżą także dzieci z ciężkimi neuroinfekcjami. Będzie nowa, bardziej komfortową przestrzeń do zabiegów, które są wykonujemy na oddziale każdego dnia, np. punkcję lędźwiową. Powstanie odrębna przestrzeń dla neurologopedy i neuropsychologa, sala do neurorehabilitacji. – wylicza doktor Przysło.

Nowy cel programu „Pomagamy jak umiemy” nieprzypadkowo zbiegł się w czasie z jubileuszem 30-lecia istnienia Rossmanna w Polsce.

– Uznaliśmy, że chcemy zostawić po sobie coś większego, trwałego, co będzie wartością dla innych. Wspieramy łódzki szpital, bo z Łodzią jesteśmy związani od początku – tu mamy centralę, magazyn główny, centrum informatyczne, tu otworzyliśmy pierwszą drogerię. Z drugiej strony do Klinki trafiają dzieci z całego kraju, co było również ważną kwestią, bo przecież jesteśmy obecni nawet w najdalszych zakątkach Polski. – wyjaśnia wiceprezes Rossmanna Renata Lach. 

Tradycyjnie już, dołożyć cegiełkę do tego szczytnego celu może każdy. Wystarczy, że robiąc zakupy w drogerii zeskanuje aplikację Rossmann PL. Zbieramy w ten sposób punkty, które następnie firma Rossmann zamieni na pomoc finansową.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych