Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Dzielnicowi zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów

dm, KWP 2024-06-25 13:42:00

W minioną sobotę policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 2 rowerzystom, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie jednośladami. Obydwaj kierowcy jednośladów mieli ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, cykliści odpowiedzą teraz przed sądem.

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także akcji skierowanych na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę jednośladów pomimo wypitego wcześniej alkoholu. W minioną sobotę (22.06), dzielnicowi z Posterunku Policji w Ciepielowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli po godz. 17 na terenie miejscowości Chotcza. Styl jazdy mężczyzny wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy. Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych były trafne. Przeprowadzone badanie wykazało u 37-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Niespełna godzinę później, ten sam policyjny patrol również w Chotczy, zatrzymał do kontroli kolejnego rowerzystę. 61-letni cyklista kierował jednośladem, mając również ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a ponadto posiadał aktywny zakaz prowadzenia niemechanicznych pojazdów jednośladowych.

Obydwóm rowerzystom, dzielnicowi uniemożliwili dalszą jazdę. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz na aktywnym zakazie prowadzenia pojazdów jednośladowych mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych