Niedziela 4 czerwca
Franciszka, Karola, Go¶cimiła
RADOM aktualna pogoda

Droga powiatowa w stronę Domaniowa po przebudowie

dm, powiatradomski.pl 2022-06-27 09:57:00

Został oddany do użytku przebudowany blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk w Gmina Przytyk.

– To przykład udanej współpracy rządu i samorządów. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 1,7 miliona złotych, rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa prawie 450 tysięcy, a wkład gminy Przytyk 1 milion złotych – wyliczał Waldemar Trelka – starosta radomski.

Wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński podkreślił, że wcześniej władze samorządowe nie inwestowały tak wiele w drogi powiatowe na terenie gminy, jak robi to teraz nowy Zarząd Powiatu.

Z kolei radna powiatowa Anna Rogulska i dziękowała wszystkim radnym powiatu i gminy za wsparcie finansowe tej inwestycji.

W ramach zadania wykonano: nową nawierzchnię jezdni wraz z jej poszerzeniem, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo – rowerowy, peron autobusowy, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, przebudowę istniejących rowów przydrożnych, budowę sieci kanalizacji deszczowej, oznakowanie poziome i pionowe.

Warto dodać, że wkrótce ruszy kolejna inwestycja na terenie tej gminy, a mianowicie rozbudowa drogi powiatowej Przytyk – Kożuchów na odcinku o długości blisko 3 kilometrów. Wartość inwestycji to ponad 12,6 milionów złotych, ale władze powiatu uzyskały wsparcie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w wysokości 6,3 miliona złotych oraz jak zawsze pomoc finansową gminy Przytyk.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych