Poniedziałek 30 stycznia
Macieja, Martyny, Teofila
RADOM aktualna pogoda

Droga powiatowa przy Stawie Górnym w Pionkach otwarta

dm, radompowiat.pl 2021-11-23 10:44:00

Oficjalnie otwarto ulice Spacerową i Polną w ciągu drogi powiatowej Pionki-Podgóra.

– Sprawna współpraca powiatu z rządem i samorządami lokalnymi oraz z naszymi parlamentarzystami sprawia, możemy realizować marzenia mieszkańców. Powiat Radomski w tej kadencji zainwestuje w Pionkach ponad 100 milionów złotych – powiedział Waldemar Trelka.

– To właśnie ta ulica ma służyć mieszkańcom do tego, aby przychodzili w tak pięknie miejsce jakim jest nasz ośrodek Staw Górny. Dziękuję staroście i radnym Powiatu Radomskiego za to, że pracujemy wspólnie, bo polityka powinna łączyć przede wszystkim w tym, abyśmy realizowali potrzeby mieszkańców naszego miasta, ale także rozwiązywali ich problemy. Ta droga będzie służyła nie tylko mieszkańcom Pionek, ale również całego regionu, bo już ten sezon pokazał, że bardzo wielu mieszkańców całego powiatu korzysta z tego pięknego miejsca – mówił Robert Kowalczyk, burmistrz Pionek.

Adam Bielan, poseł do Parlamentu Europejskiego, wicewojewoda Artur Standowicz oraz posłowie Agnieszka Górska i Andrzej Kosztowniak podkreślali, że dzięki dofinansowaniu lokalnych inwestycji przez rząd, przybywa nowoczesnej infrastruktury, zwiększa się bezpieczeństwo podróży, a lokalna społeczność może się coraz lepiej rozwijać.

Najważniejszym punktem inwestycji stała się budowa od podstaw nowego mostu na rzece Zagożdżonce. Przebudowano również odcinek drogi powiatowej o długości 1680 metrów. Obok nowej ulicy, na odcinku 745 metrów, powstał również ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2,5 do 3 metrów, a także ponad kilometr chodnika. Zostały też przebudowywane skrzyżowania z ulicami miejskimi oraz istniejącymi zjazdami indywidualnymi, a na koniec pojawiło się nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Nowością jest chodnik i zatoka parkingowa wzdłuż ulicy Spacerowej, przy ogródkach działkowych, natomiast przy Stawie Górnym i dalej w stronę cmentarza pojawiła się również ścieżka rowerowa, z której mogą korzystać również piesi. Inwestorem był Powiat Radomski, inwestycję przygotował Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych, a prace realizowała miejscowa firma Krzysztofa Wacha.

Przebudowa drogi powiatowej o wartości ponad 6,3 miliona złotych została dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą 2,4 miliona złotych, rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości blisko 3,2 miliona złotych oraz budżetu miasta Pionki w wysokości ponad 650 tysięcy złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych