Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski Mazowsza: ruszyło głosowanie

dm, mazovia.pl, UM Radom 2024-05-31 11:45:02

Można już głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Na poparcie mieszkańców województwa czeka 288 projektów. Do podziału jest 30 mln zł. Można głosować na 54 projekty z puli ogólnowojewódzkiej i 234 propozycje z subregionów. W tym roku rekordowa liczba zatwierdzonych projektów wpłynęła z subregionu radomskiego – aż 43 propozycje.

Aby oddać głos wystarczy wejść na platformę bom.mazovia.pl i kliknąć przycisk „Głosuj online”. Kolejny krok to podanie danych, takich jak: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego. W głosowaniu można oddać 2 głosy – najpierw wybieramy 1 projekt z puli ogólnowojewódzkiej, następnie z wybranego podregionu. Nie trzeba oddawać dwóch głosów. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Głosowanie potrwa do 23 czerwca 2024 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych