Piątek 29 września
Michała, Michaliny, Gabriela
RADOM aktualna pogoda

Bardzo dobre wyniki rekrutacji do szkół średnich w Powiecie Radomskim

dm, powiatradomski.pl 2022-08-01 15:07:00

Blisko 500 osób chce kontynuować naukę w szkołach średnich, prowadzonych przez Powiat Radomski. Najliczniej oblegane placówki to Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłży oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. To bardzo dobre wyniki tegorocznego naboru, które świadczą o coraz wyższej pozycji edukacyjnej powiatowych szkół średnich w Pionkach oraz Iłży - czytamy na stronie powiatradomski.pl.

Na tegorocznych absolwentów szkół podstawowych czekało 375 miejsc w 14 oddziałach szkolnych. Tymczasem do klas pierwszych szkół średnich w Pionach oraz Iłży przyjęto dokładnie 495 osób, czyli blisko 100 więcej niż zakładano.

– Wpływ na bardzo dobre wyniki naboru mogły mieć wyniki tegorocznych matur w naszych placówkach, które były wyższe niż średnia wojewódzka. Szkoły średnie od kilku lat są notowane bardzo wysoko w ogólnopolskich rankingach, ale przede wszystkim są przyjazne dla ucznia, bezpieczne i realizują szereg innowacji pedagogicznych, czy programy wymiany międzynarodowej. Nie bez znaczenia są też wielomilionowe inwestycje w oświatę, jak na przykład budowa sali gimnastycznej czy wirtualnej strzelnicy przy liceum w Pionkach czy stworzenie od podstaw najnowocześniejszej w regionie szkoły specjalnej w Chwałowicach. Gratuluję wszystkim absolwentom, którzy dostali się do powiatowych szkół średnich w Pionkach oraz Iłży. Jestem przekonany, że jest to dla was najlepszy wybór – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Licea i technika w czołówce

W Liceum Ogólnokształcącym w Iłży może zostać przyjętych 100 nowych uczniów, z czego najwięcej, bo 39 do klasy humanistycznej, a 30 do klasy matematyczno – fizycznej. Dużą popularnością cieszy się również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, gdzie przyjęto 160 pierwszoklasistów, najwięcej do klasy kształcącej techników grafiki i poligrafii cyfrowej. Z kolei 77 uczniów chce dalej kształcić się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży, gdzie najpopularniejsza jest klasa informatyczna. Sporo uczniów będzie uczęszczać do nowego Zespołu Szkół w Pionkach, w którym od 1 września rozpocznie naukę blisko 80 pierwszoklasistów. Wybierali oni najchętniej klasy humanistyczną oraz medyczną w liceum, także klasę kształcącą techników programistów w technikum.

Popularnością cieszyły się również dwie szkoły branżowe w Iłży i Pionkach, kształcące młodzież w takich zawodach, jak: kucharz, mechanik, ślusarz czy monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, gdzie może rozpocząć naukę ponad 80 absolwentów podstawówek.

Rekrutacja uzupełniająca

W liceach ogólnokształcących przygotowano 5 oddziałów z łączną liczbą 123 miejsc dla młodzieży, w technikach na absolwentów podstawówek czeka 195 miejsc w 7 oddziałach, a w szkole branżowej I stopnia – 2 oddziały i 57 miejsc. Łącznie na absolwentów szkół podstawowych czekało 375 miejsc. W przypadku niektórych kierunków kształcenia chętnych było więcej niż miejsc.

W pierwszej połowie sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, dzięki której część absolwentów, która nie dostała się np. do szkół radomskich, będzie mogła wybrać powiatową szkołę blisko rodzinnego domu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych