Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Areszt za liczne włamania do domków letniskowych

dm, KWP 2023-03-16 16:25:00

Dzielnicowy zatrzymał 38-letniego podejrzanego o kradzieże z włamaniem do domków na terenie działek letniskowych pod Chynowem. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów i został aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Chynowa wyjaśnili sprawę włamań do domków letniskowych, do których doszło w lutym i marcu 2023 roku w gminie Chynów. Z domków zginęło wiele wartościowych przedmiotów takich jakich jak elektronarzędzia, butle gazowe czy rower. Szacowana łączna wartość strat to około 11 tysięcy złotych. Policjanci analizowali zawiadomienia o przestępstwach składane przez pokrzywdzonych oraz wszystkie, inne docierające do nich informacje. 

Dzielnicowy ustalił, że sprawcą włamań może być 38-latek mieszkający na terenie tej samej gminy i zatrzymał go w minioną niedzielę. Policjanci zebrali materiał procesowy pozwalający postawić pięć zarzutów kradzieży z włamaniami do domków letniskowych. 

14 marca br. sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Grójcu i aresztował 38-latka na najbliższe 3 miesiące. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie dokonał innych przestępstw. 

Komentarze naszych czytelników

  • -----

    2023-03-16 11:02:15

    komentarz zablokowany

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych