Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Zmiana trasy i rozkładu jazdy trzech miejskich linii

dm, MZDiK 2024-04-15 14:07:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z potrzebą rozszerzenia obsługi komunikacyjnej północnej części cmentarza na Firleju, wariantowe kursy linii 13 będą wykonywane do ulicy Witosa. Zmienią się też rozkłady jazdy linii 4, 12 i 13.

Trasa wariantowych kursów linii 13 w rejonie Józefowa, Firleja i Wincentowa będzie przebiegała następująco: w kierunku cmentarza ulicami Aleksandrowicza, Warszawską i Witosa do przystanku Witosa / Cmentarz 06 (po stronie północnej bramy cmentarza komunalnego); powrót od przystanku Witosa / Cmentarz 06 ulicami Witosa, Mieszka I, Ofiar Firleja (obsługa przystanku Firlej / Cmentarz 05 będzie odbywała się po tej zmianie tylko przelotowo), Warszawską i Aleksandrowicza.

Korekta trasy wariantowych kursów linii 13 znacznie ułatwi pasażerom możliwość dojazdu w dni wolne od pracy (gdy najwięcej osób odwiedza cmentarz komunalny) do północnej części nekropolii. Regularnie powiększa się ona o nowe kwatery od strony ulicy Witosa, toteż poprawa obsługi ulicy Witosa jest konieczna. Jednokierunkowe poprowadzenie trasy ulicą Witosa i powrót przez ulicę Ofiar Firleja zapewni kursami w stronę Śródmieścia obsługę jednocześnie obu bram cmentarza.

Ze względu na powyższą zmianę trasy ulegnie korekcie rozkład jazdy linii 13. Częstotliwość kursowania i godziny obsługi cmentarza komunalnego (w soboty, niedziele i święta od około 9:30 do około 17:00) pozostaną bez zmian. Skorygowane będą natomiast godziny odjazdów poszczególnych kursów w obydwu kierunkach.

Po skierowaniu wariantowych kursów linii 13 do ulicy Witosa ulegnie także korekcie rozkład jazdy linii 12. Standardowa częstotliwość kursów w soboty, niedziele i święta w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych (co 60 minut) pozostanie bez zmian. Rozszerzony będzie natomiast zakres obowiązywania zwiększonej częstotliwości (dotychczas rozpoczynał się on z pętli Os. Południe od kursu o 9:15, a po zmianie będzie to już od 8:00). W tym okresie autobusy linii 12 będą odjeżdżały z obu pętli co 40 minut (z niewielkim odstępstwem około godziny 8:00). Dzięki tej zmianie poprawi się między innymi dojazd w soboty do bazaru i centrów handlowych przy ulicy Wernera. Z ostatnich badań frekwencji pasażerów na linii 12 wynika, że najwięcej osób podróżuje nimi w te dni między 8:00 a 9:30, więc właśnie wtedy częstotliwość odjazdów będzie zwiększona z 60 do około 30-40 minut.

Skorygowany zostanie ponadto rozkład jazdy linii 4. Zmiany będą dotyczyły przesunięć odjazdów z pętli Firlej / Cmentarz - w dni wolne od pracy od 9:00 do 17:00.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych