Sobota 22 czerwca
Pauliny, Flawiusza, Agenora
RADOM aktualna pogoda

Zbiórka na operację stóp Wiktorka w Wiedniu

cir 2024-02-04 09:28:00

Mimo sześciu lat walki z wrodzoną wadą stóp tzw. stopy końsko-szpotawe, operacji, ale i sukcesów pozwalających Wiktorkowi grać nawet w ulubioną przez niego piłkę nożną, nastąpił nawrót choroby. Wiktorek wymaga pilnej operacji, której podjęli się lekarze w Wiedniu. Koszt zabiegu to ok. 70 tys. zł. Zbiórka na operację trwa na portalu zrutka.pl. Kto może, niech pomoże!

Link do zrzutki na operację stóp Wiktorka

Wiktorek urodził się w 2018 roku z wrodzoną wadą stóp tzw. stopy końsko-szpotawe (więcej o wadzie dowiesz się że strony: www.ponseti.pl). Walka o proste stópki zaczęła się w 6 dobie życia Wiktora. Na początku serie 5 gipsów zmienianych co tydzień, zabieg tenotomii (przezskórne przecięcie ścięgna Achillesa), na koniec specjalna szyna z butami, która towarzyszyła dziecku do 5 roku życia.

- Pomimo wszelkich starań, stosowania się do zaleceń lekarzy, nieprzespanych nocy w naszych "magicznych butach" doszło do nawrotu choroby. Walczymy dalej i nie poddajemy się. Polscy lekarze rozkładają ręce dlatego naszą ostatnią deską ratunku jest leczenie w Wiedniu u Dr. Christofa Radlera - cenionego, wysokiej klasy specjalisty, zajmującego się leczeniem tej wady u dzieci. Jesteśmy po konsultacji. Doktor stwierdził, że Wiktorek potrzebuje pilnej operacji ATTT + HOKE oraz ADM -informują rodzice Wiktorka na zrzutka.pl.

Wyjaśnijmy:

ATTT - transfer ścięgna, mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą.

HOKE - przezskórną tenotomię ścięgna Achillesa.

ADM - typowy sprzęt odpowiadający indywidualnemu zapotrzebowaniu - specjalne buty odwodzące stopy zakładane na noc.

W przypadku Wiktorka sama operacja została wyceniona na ponad 16 tys. euro, tj. ok. 70 tys. złotych. Dodatkowe pozostają koszty kilku podróży do szpitala w Wiedniu po operacji i pobytu.

- Pragniemy aby Wiktorek miał zdrowe stopy i mógł biegać jak inne dzieci, uprawiać sporty m.in. swoją ukochaną piłkę nożną, żeby chodzenie nie sprawiało mu już więcej bólu i dyskomfortu. Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda nam się to zrealizować. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę i udostępnienie naszej zrzutki dalej. Termin operacji jest wstępnie ustalony na 9 marca 2024 roku, ale jest także zależny od tego, czy uzyskamy niezbędną kwotę. Wierzymy w Wasze dobre serducha - piszą rodzice Wiktorka.

Link do zrzutki na operację stóp Wiktorka

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych