Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Zażartował na lotnisku w Radomiu, że ma w bagażu granaty

dm, Polsat News 2023-07-27 15:46:00

Pasażer samolotu przez swoje niewłaściwe poczucie humoru był zmuszony zrezygnować z wakacji. 51-latek stwierdził na lotnisku w Radomiu, że przewozi dwa granaty. Chociaż po chwili zarzekał się, że to tylko dowcip, na miejsce już jechali policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę na lotnisku w Radomiu tuż przed odlotem samolotu do Antalyi w Turcji. 

W trakcie nadawania bagażu rejestrowanego, 51-letni mieszkaniec Radomia stwierdził, że ma w walizce dwa granaty. Obsługa była zmuszona zawiadomić policję. 

"Niezwłocznie we wskazane miejsce udali się pirotechnicy. Mężczyzna w ich obecności przyznał, że informacja o granatach była jedynie żartem. Niestety, na tego typu sytuacje nie ma taryfy ulgowej" - relacjonuje w komunikacie Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Podróżny został wylegitymowany, a następnie poproszony o otworzenie bagażu. Po sprawdzeniu walizki i stwierdzeniu, że nie znajdują się w nim żadne materiały niebezpieczne, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Co więcej, w związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem podróżnego kapitan samolotu nie zezwolił mu na wejście na pokład. W konsekwencji pokrzyżowało to mieszkańcowi Radomia wakacyjny wyjazd.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych