Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Zamknięcie odcinka ulicy Niedziałkowskiego

dm, MZDiK 2024-02-12 15:56:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z uroczystościami przy ulicy Niedziałkowskiego, w dniu 14 lutego 2024 roku (środa) w godzinach około 10:00-16:00 zostaną zamknięte dla ruchu odcinki ulic obok Urzędu Miejskiego. Objazdami pojadą także autobusy linii 19.

Z powodu uroczystości w rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową zostaną wyłączone z ruchu kołowego odcinki ulic Niedziałkowskiego (od Żeromskiego do Curie-Skłodowskiej, obok budynku Urzędu Miejskiego) i Żeromskiego (od Słowackiego do Niedziałkowskiego, obok budynku klubu Łaźnia).

Autobusy miejskie linii 19 będą w godzinach 10:00-16:00 kursowały następującymi objazdami: w kierunku pętli Obozisko - ulicami Sienkiewicza, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego i Kilińskiego; w kierunku pętli Malenice - ulicami Kilińskiego, Niedziałkowskiego, Curie-Skłodowskiej, 25 Czerwca i Sienkiewicza.

Nieczynne będą przystanki: Słowackiego / Żeromskiego 01 (w kierunku ulicy Żeromskiego) oraz Żeromskiego / Słowackiego 02 (w kierunku ulicy 25 Czerwca). Na trasie objazdu w kierunku pętli Obozisko będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki przy ulicach 25 Czerwca oraz Kelles-Krauza. Na trasie objazdu w kierunku pętli Malenice nie będzie natomiast żadnych dodatkowych przystanków.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych. Podczas objazdu mogą występować kilkuminutowe opóźnienia kursów w kierunku Oboziska.

Sugerowane objazdy zamkniętych odcinków ulic w tym rejonie dla pozostałych pojazdów będą przebiegały takimi samymi trasami, jak dla autobusów linii 19.

Okres obowiązywania wszystkich powyższych zmian może zostać skrócony w przypadku późniejszego zamknięcia lub wcześniejszego otwarcia podanych ulic.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca uroczystości i o stosowanie się do zmienionego oznakowania lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.

Organizatorem uroczystości rocznicowych przed pomnikiem przy ulicy Niedziałkowskiego jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, okręg w Radomiu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych