Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Wystawa Radom EXPO 2023 w hali RCS

dm, UM Radom 2023-09-10 18:10:00

Ponad 60 radomskich firm, instytucji otoczenia biznesu oraz szkół technicznych zaprezentowało swoją ofertę  na wystawie Radom EXPO 2023, która odbyła się hali Radomskiego Centrum Sportu.

W prezentacji potencjału gospodarczego miasta brali udział przedstawiciele wielu branż takich jak: automatyka i budowa maszyn, branża metalowa, spożywcza, budowlana, IT, skórzana, chemiczno-kosmetyczna czy motoryzacyjna. – Wielu radomian pamięta lata 90. i upadek szeregu dużych przedsiębiorstw. Czasami słyszę, że w Radomiu nie ma już przemysłu. Tą wystawą chcemy pokazać, jak na przestrzeni ostatnich lat odrodziła się gospodarka naszego miasta. Przemysł wrócił w nowoczesnej postaci. Radomskie firmy wdrażają innowacyjne rozwiązania, a ich patenty są wykorzystywane w wielu krajach na całym świecie. Mamy się więc czym chwalić – mówił, otwierając wystawę, prezydent Radosław Witkowski.

W ostatnich latach w Radomiu obserwowany jest dynamiczny rozwój firm – zarówno tych, które funkcjonują od wielu lat, jak również nowych, które zdecydowały się zainwestować w mieście. W ciągu ostatnich 8 lat inwestorzy zagospodarowali ponad 90 hektarów terenów inwestycyjnych, na których powstało około 280 tysięcy metrów kwadratowych hal. Są to tereny na Wośnikach, Nowej Woli Gołębiowskiej i Wincentowie oraz przy ul. Tytoniowej, Wrocławskiej, Żółkiewskiego, Marii Fołtyn, Grobickiego, Stanikowskiego, Tarnobrzeskiej czy Marii Gajl. Pod względem liczby patentów, w przeliczeniu na głowę mieszkańca Radom jest na dziewiątym miejscu w kraju.

Rozwojowi firm towarzyszy systematyczny spadek bezrobocia. W 2014 roku w Radomiu było zarejestrowanych ponad 18,5 tysiąca bezrobotnych, a w czerwcu tego roku było to już mniej niż 7,8 tys. osób.

Szukasz miejsca, w którym w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej uda Ci się odnaleźć wiele przedmiotów marketingowych z nadrukiem logo, które przez długi czas, w nienagannej kondycji, będą promować nazwę Twojej firmy? Imperium Gadżetów to najlepsze, sprawdzone rozwiązanie, z którego skorzystała już niezliczona ilość przedsiębiorców, managerów, czy osób, odpowiedzialnych za działania marketingowe. Dołącz do grupy popularnych marek na rynku, i ciesz się z uzyskanych efektów przez długi czas.

Wystawa Radom EXPO 2023 była okazją nie tylko do prezentacji dorobku radomskich firm, ale też do pokazania oferty szkół technicznych. – Przemysł, edukacja i nauka to system naczyń połączonych. Oferta naszych szkół technicznych oraz wyższych uczelni systematycznie jest dostosowywana do potrzeb jakie płyną z rynku pracy. Już w czterech radomskich szkołach wdrożyliśmy system kształcenia dualnego. Oprócz tego mamy w planach uruchomienie dwóch Branżowych Centrów Umiejętności. Już dziś ponad 70 procent studentów wiąże swoją przyszłość z Radomiem. Mam nadzieję, że zwiedzający tę wystawę również będą mieli poczucie, że aby znaleźć dobrze płatną pracę, nie trzeba wyjeżdżać z naszego miasta – mówiła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Radom EXPO 2023 to pierwsze wydarzenie o charakterze gospodarczym, zorganizowane w nowej hali widowiskowo-sportowej. Jak zapowiadają władze miasta, tego typu przedsięwzięcia, obok imprez sportowych czy kulturalnych, będą organizowane cyklicznie.  

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych