Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Wystawa Radom EXPO 2023

dm, UM Radom 2023-09-07 16:30:00

Ofertę 60 radomskich firm, szkół technicznych oraz instytucji otoczenia biznesu będzie można zobaczyć na wystawie Radom EXPO 2023, która w najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga.

– Mieliśmy tu już wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych, a tą wystawą rozpoczynamy kolejną formę wykorzystania tego nowoczesnego obiektu. Zresztą już dawno zapowiadaliśmy, że hala będzie służyła także do organizacji wydarzeń biznesowych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Celem wystawy jest pokazanie mieszkańcom Radomia, jak obecnie wygląda gospodarka w Radomiu. – Część mieszkańców naszego miasta żyje jeszcze w takim przekonaniu, że po upadku dużych przedsiębiorstw takich jak np. Zakłady Metalowe, Radoskór czy RWT skończył się przemysł w Radomiu. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Tą wystawą chcemy pokazać, że radomska gospodarka się odbudowała, ale oczywiście w innym, nowoczesnym wydaniu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na wystawie swoją ofertę zaprezentują firmy reprezentujące takie branże jak: automatyka i budowa maszyn, branża metalowa, spożywcza, budowlana, IT, skórzana, chemiczno-kosmetyczna czy motoryzacyjna. Swoje stoiska przygotowują też radomskie szkoły ponadpodstawowe kształcące w kierunkach technicznych. – Organizując tę wystawę chcemy odczarować radomski przemysł, który wielu kojarzy się jeszcze z brudem, smarami i hałasem. Tymczasem mamy tu do czynienia z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i świetnie wykształconymi ludźmi – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. – Wystawa będzie też okazją, by obalić też mit, że aby zdobyć dobrą pracę, trzeba wyjechać np. do Warszawy. W Radomiu też jest wiele bardzo dobrych firm, które oferują dobre i dobrze płatne miejsca pracy – dodaje przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Radomia Cezary Brymora.

Wystawa organizowana pod hasłem „Siła radomian – siłą gospodarki” odbędzie się w piątek, 8 września w godz. 9.00-18.00 oraz w sobotę, 9 września w godz. 9.00 – 13.00, w hali Radomskiego centrum Sportu przy ul. Struga 63.

Dla wszystkich zainteresowanych wstęp jest wolny.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych