Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Wycofanie linii 8 z terenu gminy Zakrzew

dm, MZDiK 2023-08-31 15:38:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z decyzją władz gminy Zakrzew, od dnia 2 września 2023 roku (sobota) autobusy miejskie linii 8 przestaną obsługiwać wariantowy odcinek trasy przez Cerekiew oraz Zatopolice do Golędzina. Zastąpi je tam komunikacja gminna.

Po likwidacji wariantowego fragmentu trasy wszystkie kursy linii 8 (w obu kierunkach) będą wykonywane wyłącznie na trasie podstawowej w granicach administracyjnych Radomia, to znaczy pomiędzy pętlami Os. Wośniki a Kierzków. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Wapienna / Wolanowska 02 (w kierunku Cerekwi). Przystanki na terenie gminy Zakrzew (w Cerekwi, Zatopolicach i Golędzinie) przestaną jednocześnie obowiązywać dla autobusów linii 8.

Decyzja samorządu Zakrzewa o zaprzestaniu obsługi wariantowego odcinka trasy linii 8 była związana z uruchomieniem własnej komunikacji gminnej. MZDiK przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem miasto nie może zapewniać transportu poza swoimi granicami - chyba że zainteresowane gminy zawrą z nim stosowne porozumienie oraz będą partycypowały w kosztach funkcjonowania linii autobusowych na swoim obszarze. Z gminą Zakrzew takie porozumienie wciąż obowiązuje w zakresie obsługi Bielichy i Milejowic (linia 6) oraz Janiszewa (linia 26).

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych