Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Wielkanocna kwesta na cmentarzu rzymskokatolickim

dm 2024-03-29 12:28:00

Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu organizuje w Wielką Sobotę - 30 kwietnia (godz. 10:00 - 15:00) kolejną wielkanocną kwestę, z której środki zostaną przeznaczone na odnowę zabytkowych nagrobków radomskiej nekropolii rzymskokatolickiej (Limanowskiego/Dębowa).

Na radomskiej nekropolii rzymskokatolickiej znajduje się ponad 300 zabytkowych nagrobków wpisanych do rejestru zabytków województwa mazowieckiego, z czego wiele czeka na pilne prace konserwatorskie. Dzięki ofiarności darczyńców część z nich udaje się społecznikom, każdego roku poddawać pracom renowacyjnym.

W czasie 29 lat istnienia, Komitet uzyskał w czasie 42 zbiórek, kwotę ponad 800 tys. zł. i odrestaurował 25 zabytkowych nagrobków.

- Zapraszamy radomian, aby wspólnie kwestować na rzecz renowacji zabytkowej nekropoli radomskiej - zachęca Sławomir Adamiec, wiceprzewodniczący zarządu Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego, dodając: - Nasz cmentarz, dzięki wspólnemu wysiłkowi, przez ostatnie lata stał się nie tylko pięknym przykładem pamięci o bliskich zmarłych, ale również troski o materialną i duchową wartość sztuki cmentarnej, czego świadectwem są między innymi wyniki dorocznych kwest Komitetu. W zasie ostatniej listopadowej kwesty udało się zebrać ponad 25 tys. zł.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych