Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Wandale odpowiedzą za zniszczenie przystanku [WIDEO]

dm, KWP 2023-09-02 08:43:00

Niszczenie mienia to jedno z bardziej uciążliwych społecznie przestępstw. Ostatnio taki akt wandalizmu miał miejsce w centrum Radomia, gdzie grupa mężczyzn zdemolowała wiatę przystankową. Zdarzenie to zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego, a dzięki szybkiej reakcji policjantów sprawców zatrzymano na gorącym uczynku. Grozi im do 5 lat więzienia.

Niszczenie mienia, zwłaszcza publicznego, które służy społeczeństwu jest wyjątkowo uciążliwe i wywołuje bardzo negatywne emocje. Wandale niszczą często rzeczy,  których zakup był długo wyczekiwany i służy mieszkańcom. Tym razem w Radomiu policjanci otrzymali zgłoszenie o niszczeniu wiaty przystanku przez grupę mężczyzn. Wandale wybili szyby i zdemolowali jedną z wiat przystankowych w centrum miasta. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy na miejscu na gorącym uczynku zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 25-40 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do izby zatrzymań. Na tym 25-latkowi było mało, uszkodził  jeszcze kratę, siedzisko i stolik w celi. Wartość strat wyceniono na kwotę kilku tysięcy złotych. Trzech z mężczyzn 25, 38 i 40-latek usłyszało już zarzuty zniszczenia mienia, a 38-latek dodatkowo zarzut znieważenia funkcjonariuszy.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd zobowiązać również do naprawienia szkody.

Wideo - TUTAJ.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych