Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

W szkole tego zrobić nie mogą, a w ''Igreku'' tak!

red. cr 2015-04-27 11:00:00

W poniedziałek w Klubie "Igrek" odbędzie się III Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Trzeszczące wierszyki”. Wezmą w nim udział dzieci z wadami wymowy z radomskich szkół podstawowych. Są to dzieci, które nie mają szansy na wygranie innych szkolnych konkursów, ani też na wystąpienie chociażby w przedstawieniach klasowych.

35 dzieci z 13 radomskich szkół weźmie udział w III Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim „Trzeszczące wierszyki” pod honorowym patronatem prezydenta miasta Radomia Radosława Witkowskiego i literackim patronatem Agnieszki Frączek, autorki m.in. zbioru „Trzeszczące Wierszyki”.

Konkurs odbędzie się 27 kwietnia o godz. 11.00 w Klubie Spółdzielczym „IGREK” Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani”. Gościem specjalnym będzie p. Agnieszka Frączek. Można będzie kupić książki autorki z autografem. Swój przyjazd zapowiedział również Conrado Moreno, znany m.in. z programu „Europa da się lubić”.

Ideą konkursu jest wyróżnienie dzieci, które uczęszczają na terapię logopedyczną, pokazanie ich dotychczasowych postępów i zachęcenie do dalszej pracy nad likwidacją wad wymowy. Założeniem konkursu jest nagrodzenie wszystkich dzieci, choć wyłoniony zostanie spośród nich jeden Radomski Mistrz Trzeszczących Wierszyków.

W konkursie wezmą udział dzieci z oddziałów zerowych oraz klas młodszych szkół podstawowych z terenu całego Radomia. Każde z nich zaprezentuje wiersz obfitujący w głoski, nad których wymową aktualnie pracuje. Uczestników Międzyszkolnego Logopedycznego Konkursu Recytatorskiego oceni jury z udziałem logopedów, a także dziennikarzy oraz aktorki Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Danuty Doleckiej.

Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru odpowiedni do wady wymowy dziecka, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Zwycięzca konkursu zdobędzie tytuł „Radomskiego Mistrza Trzeszczących Wierszyków 2015”. Laureaci oraz dzieci wyróżnione otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych