Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

W Radomiu grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

dm, UM Radom 2024-01-29 11:35:00

Za nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Radomia wyszło 340 wolontariuszy z puszkami, którzy zbierali pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc.

Jak co roku kwestował m.in. prezydent Radosław Witkowski, który zebrał ponad 8 tysięcy złotych. Kwestowali też zastępcy prezydenta: Katarzyna Kalinowska, Marta Michalska-Wilk oraz Mateusz Tyczyński. Zbiórce pieniędzy, tradycyjnie towarzyszył koncert na Rynku zorganizowany przy wsparciu miasta i Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wystąpiły głównie radomskie zespoły, a gwiazdą niedzielnego wieczoru była Jula.

Finał WOŚP, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizowała Komenda Hufca ZHP Radom-Miasto. Kulminacyjnym punktem było światełko do nieba.

– Serdecznie dziękuję całemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariuszom i wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Orkiestrę. Warto pamiętać, że pieniądze, które co roku zbieramy, wracają do naszego miasta. Wartość sprzętu, jaki trafił do naszego szpitala jest większa, niż kwota jaką w ciągu tych 32 lat udało się zgromadzić. To pokazuje, że warto być członkiem tej wielkiej orkiestrowej rodziny. Jest jednak coś jeszcze ważniejszego niż pieniądze. Przy okazji takich charytatywnych akcji pokazujemy naszą piękną wspólnotę i że mamy wielkie serca – mówił prezydent Radosław Witkowski.

W programie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu znalazła się też nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownicze, Moto Piknik, XVIII Indywidualny Bieg dla WOŚP „Policz się z cukrzycą” oraz turniej piłkarski zorganizowany przez AS Radomiak. Dużo działo się też w Kamienicy Deskurów, gdzie przygotowano atrakcje dla najmłodszych oraz maraton zumby.

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych