Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Uwaga na przestępców środowiskowych

dm, UM Radom 2024-05-14 13:07:01

W ostatnim czasie nasilił się proceder porzucania odpadów niebezpiecznych w miejscach nieprzeznaczonych do tego celu. Ofiarami padają bezpośrednio właściciele gruntów, hal, magazynów, którzy wynajmują nieruchomość. Najemca znika, a właściciel dowiaduje się, że na jego nieruchomości znajdują się porzucone niebezpiecznych odpady.

Władze miasta apelują o zachowanie dalece idącej ostrożności przy zawieraniu umów najmu nieruchomości, dokładne weryfikowanie firm, z którymi zawierane są umowy oraz regularne kontrolowanie wynajmowanych powierzchni, czy gruntów.

W przypadku, gdy nie można ustalić podmiotu odpowiedzialnego za magazynowanie odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym, który zdeponował nielegalnie odpady, obowiązek usunięcia odpadów spoczywa na właścicielu nieruchomości, jako władającym danym terenem. Koszty ich uprzątnięcia i unieszkodliwienia mogą wynosić nawet kilka milionów złotych.

Tylko ograniczone zaufanie oraz rzetelna analiza umów i weryfikacja osób, z którymi zawierane są umowy najmu mogą zaoszczędzić osobom lub podmiotom wynajmującym nieruchomości kłopotów, nie tylko finansowych.

Przypomnijmy, że jedno z takich składowisk zostało ujawnione w Radomiu przy ul. Ofiar Firleja. Obecnie trwa usuwanie i utylizacja zgromadzonych tam odpadów. Prace, które wykonuje specjalistyczna firma, dobiegają końca.

Poradnik, jak nie paść ofiarą oszustwa na „biznes odpadowy”: Uwaga na przestępców środowiskowych! Poradnik, jak nie paść ofiarą oszustwa na „biznes odpadowy” – Edukacja Ekologiczna – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych