Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu zastrzega sobie prawo zmiany podanych wyżej ustaleń w przypadku poprawy jakości wody.
Z kolei po komunikacie wydanym przez Sanepid we wtorek (23. lipca) informowaliśmy, że w oparciu o wizualną ocenę i wyniki badań próbek wody dopuszczono do kąpieli nowe miejsce - w Iłży, przy ul. Orła Białego 3.
Przypomnijmy nieczynne jest także kąpielisko w Pionkach. Natomiast nie zostały zgłoszone do użytkowania kąpieliska w Domaniowie i Siczkach i tam woda nie była badana.
Sanepid przypomina, iż nie należy kąpać się w zbiornikach wodnych w okresie masowego rozwoju glonów z uwagi na ryzyko wystąpienia chorób i odczynów alergicznych.
Komunikat obowiązuje do czasu wydania nowego komunikatu.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? DOŁĄCZ DO NAS FACEBOKU. ZRÓB TO TERAZ >>>
Upały doskwierają, a kąpielsko na Borkach... zamknięte
Powiatowy Inspektor Sanitarny właśnie poinformował, iż na terenie powiatu radomskiego nie dopuszczono do kąpieli kąpieliska „Borki” w Radomiu ul. Krasickiego 78 i przy ul. Bulwarowej. Powodem zamknięcia jest bardzo brudna woda i zakwit sinic.

Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
![Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/05/58176/19d91d9f6b5f8d68e476e6b47394ed77-310-180.jpg)
Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]

''Sondowanie pola literackiego''. 10 lat Nagrody Gombrowicza
![Mieszkańcy Radomia świętowali z 6MBOT [ZDJĘCIA]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/05/58173/3fc776932de81393ab8038a2662ffb0d-310-180.jpeg)
Mieszkańcy Radomia świętowali z 6MBOT [ZDJĘCIA]

Ratownicy medyczni uczyli się technik samoobrony

Bez hamulców - jazda bez trzymanki
