Piątek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Trąby powietrzne ominą nasz region? Będą intensywne opady deszczu (aktualizacja)

kt 2012-07-27 13:28:00

Mazowsze jest terenem gdzie w ciągu najbliższych 24 godzin mogą pojawiać się burze. Ich natężenie nie powinno być jednak zbyt duże – informuje portal Polscy Łowcy Burz.
 

Dzisiejsze media pełne są doniesień o możliwych silnych burzach a nawet trąbach powietrznych. Według portalu lowcyburz.pl na terenie województwa mazowieckiego w ciągu najbliższej doby burze są możliwe, ale nie powinny one mieć niebezpiecznego nasilenia. 

Tymczasem ostrzeżenie wydał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przewiduje  wystąpienie burz w regionie radomskim, podczas których opady deszczu wyniosą od 5 do 15 mm, lokalnie od 20 do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h. Burze mogą wystąpić w piątek w godzinach 15.00-22.00.
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap