Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Techniki kryminalistyczne od nowego roku akademickiego na UTH

uniwersytetradom.pl, red. K.S. 2014-02-20 13:00:00

Wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu rozpoczyna współpracę z Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji  z siedzibą w Radomiu.

Laboratorium posiada kilkanaście profesjonalnie wyposażonych pracowni specjalistycznych, m.in. badania środków odurzających, ekspertyz sprzętu komputerowego, broni i balistyki, a także pracownię osmologiczną z pokaźnym bankiem zapachów.Inicjatywa współpracy związana jest z planami uruchomienia od roku akademickiego 2014/2015 nowej specjalności „Techniki kryminalistyczne” w ramach znajdującego się w ofercie Uczelni kierunku „Technologia chemiczna”.

Współpraca Uczelni z Laboratorium Kryminalistycznym będzie dotyczyć między innymi:praktyk studentów,pokazowych zajęć laboratoryjnych,realizacji tematów prac dyplomowych,prowadzenia wybranych zajęć przez pracowników Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. 

Zainicjowana współpraca w zakresie szeroko pojętych tematów kryminalistycznych z pewnością korzystnie wpłynie na proces kształcenia studentów UTH Rad. oraz ich praktyczne przygotowanie do podjęcia po studiach pracy zawodowej w tym zakresie.Podjęta inicjatywa przełoży się również na wzrost atrakcyjności kierunku „Technologia chemiczna” prowadzonego przez Wydział Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych