Inicjator tych działań - Komitet Zrównoważonego Rozwoju Południa Aglomeracji Warszawskiej – prosi o poparcie i podpisywanie petycji. Wątpliwości w tej kwestii nie ma radomski magistrat: - Jak najbardziej powinniśmy poprzeć tą inicjatywę. Dla mieszkańców Radomia oznaczać to może tylko poprawę komunikacji Radomia z Warszawa – stwierdza Sebastian Murawski, dyrektor Wydziału Funduszy Unijnych i Strategii Urzędu Miejskiego.
Jak zwracają uwagę organizatorzy akcji, mimo że odcinek S7 Warszawa-Grójec posiada już prawomocną decyzję środowiskową i przetarg na jego budowę mógłby się rozpocząć, w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011- 2015 został on wpisany do załącznika nr 2, co oznacza, że jego realizacja przewidywana jest po 2013 roku.
Budowa odcinka S7 Warszawa-Grójec ma istotne znaczenie dla poprawy skomunikowania Radomia z Warszawą. Inicjatorzy akcji „Tak dla S7” przypominają, że budowa odcinaka wpłynęłaby na odciążenie wjazdu do Warszawy i wyjazdu z niej na wysokości Janek i Raszyna, zapewniłaby komfortowy wyjazd ze stolicy w kierunku południowym, ułatwiła też dojazd do międzynarodowego lotniska Okęcie dla mieszkańców Radomia i Grójca oraz dla osób z południa Polski.
Podpisy poparcia zbierane są w formie elektronicznej na stronie internetowej inicjatywy www.takdlas7.pl.
Wszelkie informacje na temat inicjatywy dostępne są na stronie www.takdlas7.pl oraz na portalu Facebook http://www.facebook.com/TAK.DLA.S7.
Tak dla S7. Zbierają podpisy pod petycją
Za pośrednictwem strony internetowej www.takdlas7.pl oraz portali społecznościowych zbierane są podpisy pod petycją w sprawie doprowadzenia do realizacji drogi wylotowej z zWarszawy - odcinka drogi S7 Warszawa-Grójec.

Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
![Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/05/58176/19d91d9f6b5f8d68e476e6b47394ed77-310-180.jpg)
Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]

''Sondowanie pola literackiego''. 10 lat Nagrody Gombrowicza
![Mieszkańcy Radomia świętowali z 6MBOT [ZDJĘCIA]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/05/58173/3fc776932de81393ab8038a2662ffb0d-310-180.jpeg)
Mieszkańcy Radomia świętowali z 6MBOT [ZDJĘCIA]

Ratownicy medyczni uczyli się technik samoobrony

Bez hamulców - jazda bez trzymanki
