Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Szpital na Józefowie wydał komunikat ws. domniemanych braków kadrowych

dm 2023-11-10 14:50:00

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wydał komunikat ws. domniemanych braków kadrowych w placówce na Józefowie.

Pełny komunikat:

"Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz. U. 2023 Poz. 1237) z dnia 28 czerwca 2023 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego dyżur w SOR sprawują lekarze w liczbie niezbędnej do zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania oddziału, w tym do spełnienia warunków dotyczących czasu oczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem w poszczególnych kategoriach pilności, przy czym co najmniej jeden z nich ma być tzw. lekarzem systemu, a może nim być m.in. anestezjolog, internista, chirurg dziecięcy, chirurg ogólny, ortopeda, pediatra.

Zatem nasz SOR działał zgodnie z prawem, ponieważ w piątek po godz. 15 dyżur w oddziale sprawowali: neurolog, lekarz o dwóch specjalizacjach: chorób wewnętrznych i kardiologii, chirurg dziecięcy, ortopeda, chirurg ogólny, natomiast w sobotę i niedzielę pediatra, neurolog, kardiochirurg, chirurg dziecięcy, chirurg ogólny, ortopeda.

Podkreślamy, że wszyscy pacjenci, którzy przyszli na nasz SOR, byli zabezpieczeni, została im udzielona pomoc medyczna."

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych