Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Szpital na Józefowie wprowadził znieczulenie zewnątrzoponowe dla rodzących

dm, wss.com.pl 2022-12-13 18:02:00

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek przygotowujących się do porodu informujemy, że jako pierwsi w Radomiu i okolicach oferujemy prowadzenie porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Jest to znieczulenie miejscowe, które blokuje odczuwanie bólu, a bolesne skurcze porodowe łagodnieją z minuty na minutę - czytamy na stronie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Przyszłe mamy, chcąc bez bólu urodzić swoje pociechy, nie muszą wyjeżdżać z miasta – wszystko mają zapewnione w naszym Klinicznym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Skorzystały z niego już pierwsze pacjentki naszego oddziału. Znieczulenie zewnątrzoponowe jest bezpieczne, skuteczne, nie wpływa na długość porodu, nie zaburza jego etapów. Rodząca odczuwa parcie i może aktywnie uczestniczyć w porodzie. Znieczulenie jest finansowane przez NFZ.

Kwalifikację do znieczulenia prowadzi lekarz anestezjolog. Polega na podaniu do przestrzeni kanału kręgowego, w pobliże nerwów przewodzących ból leków znieczulających. Ten sposób łagodzenia bólu porodowego pozwala na świadome przeżycie momentu narodzin dziecka, zachowanie pełnej aktywności ruchowej i świadomości podczas porodu, a co za tym idzie poród w preferowanej przez pacjentkę pozycji, właściwą współpracę z zespołem lekarzy i położnych. W analgezji regionalnej wykorzystywane są następujące metody: Ciągła analgezja zewnątrzoponowa - do przestrzeni zewnątrzoponowej (przestrzeń w obrębie kanału kręgowego) na poziomie odcinka lędźwiowego kręgosłupa wprowadzany jest przez igłę cewnik, który umożliwia podawanie w sposób ciągły lub w odstępach czasu odpowiednich dawek leków znieczulających. Po zakończeniu porodu cewnik zewnątrzoponowy jest bezboleśnie usuwany.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Komentarze naszych czytelników

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-12-13 12:20:44

  ZNIECZULIĆ rajKOwskiego z PO i  struzika PSL na zawsze.

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-12-13 12:20:50

  ZNIECZULIĆ rajKOwskiego z PO i  struzika PSL na zawsze

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-12-13 12:20:57

  ZNIECZULIĆ  rajKOwskiego z PO i  struzika PSL na zawsze

 • siostra niejednokrotnie przełożona

  2022-12-13 14:47:55

  znieczulica to tam zawsze była

 • John Wick@!@!!!!! Sygnalista

  2022-12-13 15:50:38

  ŚcioborEK przestań trolować.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych