Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Szefowa sanepidu zginęła w wypadku. Są zarzuty dla podejrzanego

dm, onet.pl 2023-03-21 17:35:00

59-letni mężczyzna usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku drogowego, w którym zginęła była posłanka i szefowa radomskiego sanepidu, Lucyna Wiśniewska - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Agnieszka Borkowska. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Prokurator powiedziała, że w oparciu o materiał dowodowy i opinię biegłego w poniedziałek 59-letni mieszkaniec Opatowa usłyszał zarzut umyślanego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- 59-latek, kierując samochodem marki volvo, wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km na godzinę, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się mercedesem, którym kierowała Lucyna Wiśniewska - przekazała rzeczniczka. Była posłanka doznała wielonarządowych obrażeń i zmarła.

Kierowca volvo nie przyznał się, odmówił składania wyjaśnień; ma zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Tragiczny wypadek wydarzył się 30 października ub.r. na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach, w okolicach Skaryszewa. Zginęła w nim szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. Była lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej.

Lucyna Wiśniewska została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • klawisz

    2023-03-22 08:16:23

    8 lat to śmiech na sali. ćwiara minimum

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych