Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Święto Wojska Polskiego i piknik militarny w Radomiu

dm, UM Radom 2023-08-16 14:05:00

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się na Placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu.

Tradycyjnie rozpoczęła je uroczysta msza św. odprawiona w kościele garnizonowym, po której odbyła się część oficjalna uroczystości.

- Już drugi rok z rzędu Święto Wojska Polskiego przyszło nam obchodzić w bardzo niespokojnym czasie. Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna wywołana przez rosyjskiego agresora. To wszystko każe nam wszystkim jeszcze mocniej docenić codzienny wysiłek polskich żołnierzy stojących na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Dziękujemy - drodzy żołnierze - za to, że stale doskonalicie współdziałanie polskich sił zbrojnych z wojskami sojuszniczymi. Jednocześnie, szczególnie w tym wyjątkowym czasie, doceniamy znaczenie naszego członkostwa w NATO. Nie jesteśmy w Europie osamotnieni. Jesteśmy silni siłą europejskiej wspólnoty. Dlatego naszym wspólnym zadaniem jest dziś troska o trwałość i stabilność politycznych i militarnych sojuszy. Troska o wartości, na których zbudowana jest Europa. Jesteśmy to winni wszystkim, którzy za wolną Polskę zapłacili najwyższą cenę, a także wszystkim tym, którzy chcą cieszyć się pokojem i żyć w wolnym, niepodległym kraju. W tym uroczystym dniu życzę Wam wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji ze służby na rzecz Polski i Polaków i abyście zawsze czuli wystarczająco silne oparcie w swoich cywilnych zwierzchnikach - mówił podczas uroczystości prezydent Radosław Witkowski.

Obchodom Święta Wojska Polskiego towarzyszył piknik militarny.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych