– To tylko pokazuje jak potrzebna była taka inicjatywa w naszym mieście. Bardzo się cieszę, że każda ze szkół średnich prowadzonych przez miasto zaangażowała się w ten projekt. A jeszcze cenniejsze jest to, że uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i udowodnili, że chcą wykorzystać możliwość wpływania na szkolną rzeczywistość, czego efektem jest liczba złożonych projektów – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Najwięcej, bo aż 22 projekty zgłosili uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta. – Gratulacje dla uczniów, dla których to była prawdziwa lekcja obywatelskiej odpowiedzialności. Ten egzamin wszyscy zdali na piątkę. Oczywiście to nie koniec, a dopiero początek. Przed Wami – drodzy uczniowie – teraz najważniejsza część Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, czyli głosowanie na projekty. Na tym etapie zachęcam Was do równie aktywnego uczestnictwa – mówi Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia.
Głosowanie odbędzie się w dniach 24-28 marca, a realizacja zwycięskich projektów musi nastąpić do 30 listopada. Szkolny Budżet Obywatelski to inicjatywa, która pozwala uczniom szkół ponadpodstawowych w Radomiu współdecydować o przeznaczeniu części budżetu miasta. Każda z placówek otrzyma do dyspozycji 20 000 zł na realizację pomysłów wybranych przez uczniów.