Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Sukces hiszpańskiej grupy teatralnej z IV LO

dm 2024-03-25 12:57:00

Kolejny sukces uczniów z klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim w IV LO im. dra T. Chałubińskiego w Radomiu! Po raz drugi z rzędu grupa teatralna „Naque y cambaleo” składająca się z uczniów trzeciej i czwartej klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim w IV LO zwyciężyła w Konkursie Teatrów Szkolnych Alfonso Alvarez Marcos, zorganizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. XVIII edycja odbyła się w Warszawie 4 i 5 marca 2024 roku, a w jej otwarciu uczestniczył Pan Ramiro Fernández Bachiller – ambasador Hiszpanii w Polsce.

Grupa „Naque y cambaleo” prowadzona przez pana Mario Fernandeza Pereza, profesora literatury, historii i geografii Hiszpanii, przedstawiła adaptację sztuki „Farsa y licencia de la reina castiza” (Ramon Maria del Valle-Inclan), przygotowaną na potrzeby konkursu przez p. Pereza.

Dzięki powtórnemu zdobyciu I miejsca uczniowie naszego liceum będą reprezentować Polskę podczas XXV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Szkolnych w języku hiszpańskim, który odbędzie się w Warszawie w dniach od 22 do 25 kwietnia 2024 roku.

W wydarzeniu będą uczestniczyć zwycięzcy konkursów z Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii i Rumunii. W nagrodę za zwycięstwo grupa teatralna będzie mogła również uczestniczyć w tygodniowym, intensywnym kursie języka hiszpańskiego w Salamance w Hiszpanii.

Szkoła języka hiszpańskiego Mester, sponsor tegorocznego Konkursu Teatrów Szkolnych, zapewni grupie dwudziestogodzinne zajęcia w języku hiszpańskim oraz zakwaterowanie i wyżywienie. "

- Jako reżyser spektaklu chciałbym okazać swoją wdzięczność Teatrowi Powszechnemu im. Jana Kochanowskiego w Radomiu za możliwość wypożyczenia części kostiumów. Bardzo dziękuję również Miejskiemu Ośrodkowi Kultury Amfiteatr przy ul. Daszyńskiego 5 w Radomiu za bezinteresowną pomoc i udostępnianie sceny do prowadzenia prób, które trwały kilka miesięcy. Szczególne podziękowania kieruję do p. Marzeny Aksamit – profesorki uczącej języka angielskiego - za jej bezwarunkowe wsparcie i nieocenioną pomoc w realizacji naszej przygody. Marzena – dziękuję!" - mówi Mario Fernandez Perez.

"Gratuluję również wszystkim młodym zdolnym aktorkom i aktorom. Są to Milena Alot, Kamila Będzińska, Aleksandra Bukowska, Maja Mizera, Magdalena Molga, Natalia Zagożdżon, Małgorzata Zawadzka i Szymon Tyczyński."

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych