Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Stypendia zawodowe dla uczniów ZST

dag, UM 2011-10-25 18:00:00

27 października dwunastka uczniów Zespołu  Szkół Technicznych odbierze stypendia ufundowane przez firmę Vattenfall Heat Poland w ramach programu edukacyjnego "Zagrzewamy do nauki". Uroczystość odbędzie się w elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.

www.zst-radom.edu.pl

Program edukacyjny "Zagrzewamy do nauki" przeznaczony jest dla uczniów technicznych szkół średnich oraz studentów kierunków związanych z energetyką na terenie Warszawy i Radomia.

Organizatorami "Zagrzewamy do nauki" są: Vattenfall Heat Poland S.A., Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami oraz Business for Society. Program przeznaczony jest dla uczniów dwóch partnerskich szkół średnich Vattenfall Heat Poland S.A.: Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie i Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz dwóch uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej i Politechniki Radomskiej. Adresowany jest również do gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w technikum.

Zespół Szkół Technicznych w Radomiu współpracuje z Vattenfall od 2008 r. Firma doposaża szkołę w pomoce dydaktyczne, dzięki którym  powstała m.in. pracownia energetyczna z nowoczesnymi środkami multimedialnymi wspomagającymi  proces dydaktyczny, wymieniono komputery w jednej z pracowni informatycznej, zakupiono zestawy ćwiczeń niezbędnych do realizacji specjalizacji energetycznej). Vattenfall  uczestniczy jako sponsor w Konferencji nt. "Odnawialnych Źródeł Energii" i  funduje nagrody finalistom organizowanego w ramach tej Konferencji konkursu,  przeznaczonego dla szkół gimnazjalnych i pomyślanego  jako promocja szkoły na tym poziomie nauki.

Corocznie firma przyznaje też stypendia najlepszym uczniom wybierającym kierunki kształcenia związane z energetyką. W tym roku szkolnym 12 uczniów otrzyma stypendia po 1500 zł.

W ramach programu, w radomskiej szkole odbywają się regularnie zajęcia dla uczniów klas mechanicznych, elektrycznych i przede wszystkim energetycznych, prowadzone w formie warsztatowej przez pracowników Vattenfall. Organizowane są też  bezpłatne wycieczki edukacyjne dla uczniów do zakładów zajmujących się produkcją i przesyłaniem ciepła oraz energii elektrycznej, a także praktyki zawodowe dla uczniów, którzy wybrali specjalizację energetyczną.  - Razem z Vattenfall zabiegaliśmy o przywrócenie do klasyfikacji zawodów technika energetyka. Było to działanie bezprecedensowe, ze względu na takie zaangażowanie pracodawcy w tworzenie programu nauczania dla technika energetyka.  Działanie zakończyło się sukcesem i od dwóch lat możemy prowadzić nauczanie w tym kierunku - mówi dyrektor szkoły Bernadeta Kudas.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych