Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Stypendia Kanadyjskie rozdane! (zdjęcia)

Łukasz Gajewski 2012-07-04 12:27:00

Już po raz szósty przyznane zostały stypendia dla uzdolnionej artystycznie młodzieży z Radomia. Stypendia ufundowała kanadyjska fundacja polonijna Polish Orphans Charity. 24 dzieci otrzymało po 3.110 zł. 

Fundacja Polish Orphans Charity prowadzona przez Polonię Kanadyjską, działa od 2000 roku. Dzięki jej wsparciu finansowemu, wybudowano w Polsce 50 placów zabaw. Funduje stypendia dzieciom uzdolnionym artystycznie, które są w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie mogą kupić instrumenty muzyczne, sprzęt fotograficzny, komputerowy z oprogramowaniem czy też opłacić kursy, zajęcia lub wyjazdy w plenery.

Stronę kanadyjską reprezentowali: Chirs Korwin-Kuczyński, były wicemer Toronto, przez 20 lat radny tego miasta, Jerzy Jastrzębowwski, były dziennikarz CBC oraz Ewa Cichocka, przedstawicielka ambasady knadyjskiej w Polsce.

Na początku ceremonii głos zabrał główny inicjator przedsięwzięcia Krzysztof Gajewski, który pogratulował wszystkim stypendystom.

- Wpłynęło do nas 63 wnioski, z  czego do drugiego etapu przeszło tylko 37 dzieci, spośród których  wyłoniliśmy 24 stypendystów, którym gratuluję – powiedział Gajewski.

Chris Korwin-Kuczyński z kolei podkreślił, że ci młodzi ludzie są przysżłością kraju. - Wyrażam przekonanie, że nasz program pomoże wam się roziwjać - mówił.

Program stypendialny jest nadzorowany przez kolegium, w skład którego wchodzą: Edyta Krasowska, przedstawicielka fundacji Polish Orphans Charity, Krzysztof Gajewski - wieloletni samorządowiec, radna Teodora Słoń oraz poseł Radosław Witkowski.

Jednym z najmłodszych stypendystów jest ośmioletni Miłosz Plusiński.

- Gram na akordeonie i na pewno stypendium przeznaczę na zakup nowego instrumentu. Moją druga pasją jest piłka nożna. Jestem zawodnikiem szkółki piłkarskiej FC Barcelony Escola Varsovia – powiedział Miłosz.

Kolejną z nagrodzonych osób był Rafał Błach, uczeń III LO im. Czachowskiego oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Uczy się na wydziale wokalno-aktorskim.

- Stypendium przekażę na nagrania w studiu, ponieważ bardzo chcę mieć profesjonalne nagranie, które mogłoby być odtwarzane w radiu albo w Internecie. Chcę wypromować swoją twórczość. Marzę, by w przyszłości mój kierunek studiów był w pewnym sensie artystyczny - myślę o śpiewie rozrywkowym albo operowym – mówił Rafał.

Obecny na sali prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak pogratulował wszystkim stypendystom.

- Skorzystajcie z tej szansy i rozwijajcie dalej swoje pasje, ponieważ one w życiu są najważniejsze, jestem pewien że wy ją macie – mówił prezydent.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych