Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Strzelał do psa z wiatrówki

dm, KWP 2024-05-10 14:44:02

42-latek strzelał z wiatrówki do psa. Został zatrzymany przez radomskich policjantów i trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie za groźby karalne i znęcanie się nad zwierzętami. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który m.in. strzelał do psa z wiatrówki. Na miejscu interweniowali policjanci z Komisariatu II Policji w Radomiu. Jak ustalili, 42-latek oddał dwa strzały z wiatrówki, w tym jeden celny, do psa na terenie swojej posesji bo ten miał zaatakować kury. Pies został przekazany pod opiekę jednej z fundacji pomagających zwierzętom. Policjanci zatrzymali 42-latka i trafił on do policyjnego aresztu.

Następnie przedstawiono mu zarzuty gróźb karalnych, które kierował do członków rodziny oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem do lat 5.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych